Borik zaustavio Splićane

Bernard Jurišić • petak, 03.12.2010.

Vodeća momčad A-1 lige do nogu je potučena u zadarskim Jazinama. Borik Puntamika pomela je Split u derbiju 9. kola A-1 lige i nanijela mu drugi poraz...

Derbi posljednje dionice prvog dijela A-1 lige u zadarskim Jazinama u potpunosti je pripao domaćinu. Borik Puntamika nadigrala je i rezultatski pregazila vodeću momčad prvenstva Split i s 24 poena viška dočekala posljednji zvuk sirene.

Nakon izjednačnog prvog perioda, prvi problemi za Splićane počeli su se pojavljivati početkom druge četvrtine, kad su pet minuta bili bez ubačaja. Serijom od devet uzastopnih poena Ivana Mikulića Zadrani su se po prvi put odlijepili na značajnu prednost (38:28), a goste je u dodatne probleme bacila činjenica da je kapetan Sobin već skupio tri osobne pogreške.

"Svaka čast Boriku, nadigrali su nas u svakom segmentu igre i potpuno zasluženo pobijedili. Šteta je što smo ovako ružnim porazom završili godinu, no moramo biti zadovoljni onim što smo ostvarili dosad i tijekom zimske stanke još se bolje spremiti za nastavak", rekao je nakon utakmice u kamere hrvatskog Sportkluba splitski razigravač Srđan Subotić.

Jedan od najboljih igrača domaćih Marino Jurjević bio je iznenađen uvjerljivošću pobjede svoje momčadi. "Iznenadila je i nas ovako visoka pobjeda, jer je Split vodeća momčad prvenstva. Odigrali smo jako dobro, a kad nam se otvorio šut u nastavku posve smo zasluženo došli do uvjerljive pobjede".

U trećoj četvrtini dogodio se pravi raspad splitske igre, uz velike probleme u organizaciji napada "žuti" su napravili gotovo nevjerojatnu seriju banalnih, početničkih pogrešaka. Glavni šuter Mimica bio je potpuno izvan utakmice, a razigravači Katić i Subotić nikako nisu uspijevali povezati konce splitskih napada.

Kad se domaćinima otvorio šut (11 pogođenih trica ukupno), bilo je jasno da će Borik doći do vrijedne pobjede. Sjajnu seriju napravio je Marino Jurjević, koji je pogodio sva četiri pokušaja za tri poena. U posljednjoj minuti treće četvrtine Borik je imao ogromnih 64:45.

I u posljednjem periodu nastavila se serija splitskih pogrešaka (osam prvih minuta zadnje četvrtine nisu ubacili ni jedan poen), koje su domaćini marljivo kažnjavali i dvije minute prije kraja imali gotovo senzacionalnih 79:52.

Borik je proslavio veliku pobjedu u derbiju kola koja ga vraća u najozbiljnije kombinacije za plasman u Ligu za prvaka, dok Splićani na kraju prvog dijela sezone ipak moraju biti zadovoljni s učinkom 7-2, iako će uvjerljiv poraz u Jazinama ostaviti gorak okus. Prvenstvo se nastavlja početkom siječnja.