Gosti slavili u oba ogleda

Branko Barić • ponedjeljak, 06.12.2010.

S dvije utakmice odigrane u nedjelju kompletirano je deveto kolo A-1 muške lige, a s njime i prva polovica utrke za nastup u Ligi za prvaka. Kao što su mnogi i očekivali, i u Trogiru i u Dubravi slavili su gosti...

Dubrovčani su bez ozlijeđenog Mislava Perića došli do vrijedne pobjede u Trogiru rezultatom 85:76. Domaćini su bolje otvorili susret i cijelo prvo poluvrijeme proveli u vodstvu, a na veliki odmor otišli su s plus devet (46:37). Samo tri minute igre nakon povratka iz svlačionica bilo je potrebno Gosparima da u potpunosti uhvate priključak, a u 27. minuti stigli su i do prednosti 63:56. Iako su Trogirani nakratko smanjili na tri poena razlike, sredinom posljednje četvrtine gosti bježe na plus 13 (77:64), što se pokazalo nedostižnim za momčad Ante Perice.

Najzaslužniji za ovu pobjedu Dubrovnika svakako su Antonio Oštrić s 22 poena i devet skokova te Nikola Došen s 20 poena, četiri skoka i šest asistencija. Najbolji u redovima Trogira bili su Nikola Gaurina s 18 poena i šest skokova te Luka Žitko sa 16 poena i pet skokova.

Nakon što je prespavala prvih 15 minuta igre, Svjetlost je uspjela na vrijeme kapitalizirati nadmoć u kvaliteti nad Dubravom i stići do pobjede 95:88. Nije nimalo dobro krenulo za Brođane, u obrani im je curilo sa svih strana, pa su se sredinom druge četvrtine našli u zaostatku od 15 pogodaka razlike (41:26). Veliku ulogu u tome imala je i najveća nada hrvatske košarke Dario Šarić, za čije prodore gosti u tom periodu nisu imali rješenja. No stvari na parketu su se tad gotovo trenutačno promijenile i na krilima Srđana Helbicha Brod već do poluvremena preuzima vodstvo (48:47). U nastavku je ta prednost polako rasla, a kada je sredinom četvrte četvrtine dosegnula deset poena razlike, pobjednik susreta postao je izvjestan.

Helbich s 26 i Matej Karlović s 24 poena bili su najefikasniji u pobjedničkoj momčadi, ali svakako se mora istaknuti i učinak Filipa Vukičevića koji je ubacio 16 poena uz čak 21 skok. Domagoj Bašić ubacio je 22 poena za Dubravu, a sve ljubitelje košarke posebno veseli Šarićevih 20 poena, 12 skokova i pet asistencija.