Briljantni Radić uništio Zabok

Branko Barić • nedjelja, 05.12.2010.

Iako će se deveto kolo A-1 košarkaške lige kompletirati tek u nedjelju, već nakon subote sa sigurnošću se može ustvrditi kako je ono u potpunosti proteklo u znaku centra Alkara Ivice Radića. On je praktički sam briljantnom izvedbom u malom derbiju kola potopio Zabok i doveo svoju momčad na diobu druge pozicije na ljestvici. U drugom susretu dana Kvarner je teškom mukom svladao posljednjeplasiranu momčad lige.

O igri Ivice Radića u susretu protiv Zaboka više od bilo kakvih riječi priča statistika. A u njoj stoji da je ovaj 208 centimetara visoki 20-godišnjak ostvario učinak od 29 poena, 18 skokova, 11 iznuđenih osobnih pogrešaka i ukupne valorizacije 49! Unatoč njegovoj inspiriranosti gosti iz Zaboka na poluvremenu su imali prednost 46:41, no Sinjani odličnom šuterskom dionicom u trećoj četvrtini odlaze na plus osam. U posljednjih deset minuta Zagorci više ne mogu pratiti domaće, koji susret privode kraju s uvjerljivih 91:74.

Uz Radića kod pobjednika istaknuli su se još i Ante Delaš sa 17 poena i sedam asistencija te Željko Župić s 13 poena i devet skokova. Goste je predvodio Ivan Tomeljak s 14 poena, dok je Robert Lež ubacio poen manje.

Kvarner je na krilima svog glavnog razigravača Rudolfa Juga vodio čitav susret u Dardi, no domaćini koji se grčevito bore za opstanak nisu dopuštali da Riječani rano prelome utakmicu. To je rezultiralo neizvjesnom završnicom nakon koje su gosti ipak sačuvali svoju prednost i slavili sa 67:63. Dardi nije pomoglo niti novopridošlo pojačanje Ivan Baković, koji je u svom debiju u dresu slavonske momčadi pokazao dosta i ubacio 17 poena.

Jugo je kod pobjednika ubacio 17 poena uz sedam asistencija, dok su Matija Poščić i Brent Ragsdale dodali po 13 poena. Ivan Krolo s 20 poena i 14 skokova nosio je Dardu, no to im nije bilo dostatno da izbjegnu i sedmi prvenstveni poraz ove sezone.

• Obrisan korisnik06.12.2010. u 10:42
    napokon sinjani imaju nekog pod košem.. alkar gura vrhunski, čak dvije pobijede u gostima, što se nije desilo nikad otkad alkar igra u prvoj ligi... malo da se gradska vlast pobrine za klub bilo bi bolje.. pa da ljudi ne moraju gledat tekmu na minus 10 u dvorani.. ali imaju oni većeg posla, kako... [više na forumu]