1. Hrvatska nogometna liga, 25. kolo, 15.04.2011, 16:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 300
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Borut Križarić (Čakovec), Josip Havaić (Koprivnica)
Lokomotiva
Lokomotiva
0:0(0:0) Rijeka
Rijeka

Lokomotiva sedmi put odigrala 0:0

Maj Gašparac • petak, 15.04.2011.

Lokomotiva i Rijeka podijelili su bodove u susretu 25. kola Hrvatske nogometne lige odigranom na Maksimiru. Bliži pobjedi bili su domaćini, no nisu uspjeli okruniti svoju bolju igru pogotkom te je susret završen rezultatom 0:0.

Prvo poluvrijeme bilo je siromašno zanimljivostima. Niti jedna momčad nije uspjela uspostaviti svoju igru, a bliži pogotku bili su domaćini, no nedostajalo im je preciznosti u završnici. Slično prvome bilo je i drugo poluvrijeme te je susret završen podjelom bodova.

U početnom dijelu utakmice nije bilo većih uzbuđenja, a prvu priliku imali su domaćini u 14. minuti susreta. Tada je Dodo izmakao pažnji obrane gostiju i uputio udarac s ruba kaznenog prostora, no taj pokušaj obranio je Rijekin vratar Robert Lisjak. To je ujedno bila i najveća prilika u cijelom prvom dijelu.

U narednim minutama nogometaši Lokomotive imali su premoć na terenu, no nisu uspjeli probiti Rijekinu obranu. Do kraja poluvremena pokušao je Dodo udarcem glavom te Frano Mlinar dvama udarcima iz daljine, no nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti gol gostiju.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imala je Lokomotiva nakon pet minute igre. Tomislav Martinac izveo je udarac iz kuta nakon kojeg je pucao Dodo, no njegov slab udarac bez poteškoća zaustavio je Lisjak. Par minuta kasnije pokušao je Lamin Samateh, no i taj je udarac bez problema uhvatio vratar gostujuće momčadi.

Nastavili su domaćini s pritiskom. Uslijedili su pokušaji Martinca, Nine Bulea i Mlinara, ali nisu uspjeli poentirati.

U 85. minuti do vodstva mogli su gosti. U dobroj se prilici našao Marcel Zijler koji je pucao s pet metara, no njegov udarac zaustavio je Lokomotivin vratar Romeo Mitrović. Par minuta kasnije pokušao je Mario Musa, no njegov udarac završio je pored vratnice. Do kraja susreta niti jedna momčad nije uspjela opasnije zaprijetiti te je utakmica završena rezultatom. Bio je to sedmi Lokomotivin remi u tekućoj sezoni, a svi su završeni identičnim rezultatom, 0:0.