1. Hrvatska nogometna liga, 25. kolo, 16.04.2011, 18:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1.000
Suci: Mlakar (Zagreb), Vukušić (Zagreb), Ambrinac (Zagreb)

Ante Jukić • subota, 16.04.2011.

Dvostruki strijelac Leon Benko predvodio je Slaven Belupo do 2:1 pobjede protiv Cibalije, u susretu 25. kola HNL-a odigranom danas u Vinkovcima. Utakmicu je odlučio trenutak nepažnje domaćina nakon izjednačujućeg pogotka.

Krešimir Prgomet
72'
20
Ivan Grgić
77'

Ivan Koledić
86'
Roy Ferenčina

Dvoboj u Vinkovcima započeo je u vrlo ležernom tempu, a onda je iz prve spomena vrijedne situacije na utakmici Slaven Belupo poveo. Bila je to jednostavna akcija gostiju - Bušić je glavom spustio loptu za nadolazećeg Benka, koji ulazi iza leđa domaće obrane, te potom prizemnom dijagonalom pogađa "malu mrežicu" Matkovićevih vrata, za rano vodstvo Farmaceuta.

Taj pogodak poprilično je šokirao malobrojnu publiku na stadionu uz Bosut, ali i, što je važnije, igrače Stanka Mršića, koji nikako nisu uspijevali nametnuti svoju igru i napraviti pritisak prema gostujućim vratima, tako da je Slaven Belupo bez velikih problema čuvao svoju prednost u početnih pola sata utakmice. Izgledalo je u tim trenucima kako su misli nebesko-plavih već u uzvratnom susretu polufinala Kupa s Varaždinom, koji je na rasporedu sljedeće srijede.

Ipak, u završnici prvog poluvremena domaćini su opasno stegnuli obruč oko Rodićevih vrata. U 32. minuti gostujući je vratar u izglednoj situaciji zaustavio Bartolovića, a već u sljedećoj minuti gredu je glavom nakon ubačaja s lijeve strane uzdrmao Tomić. Treću odličnu priliku za izjednačenje Vinkovčani su propustili u posljednjoj minuti prvog dijela, kada je Rodić lijepom intervencijom odbio oštar udarac Čuljka s ruba šesnaesterca. Iako do pogotka nisu došli, domaćini su furioznom završnicom prvog poluvremena dali naslutiti kako nas u nastavku očekuje još dosta uzbuđenja.

Odmah po izlasku iz svlačionica svoj je udarac okušao i Bartolović, no njegov pokušaj nije donio previše problema Rodiću. Do zasluženog izjednačenja Cibalia je došla u 52. minuti, a strijelac je bio, tko drugi nego Dino Kresinger. Najbolji igrač Vinkovčana u srcu gostujućeg šesnaesterca primio je ubačaj Radotića, nakon čega je silovitim udarcem pogodio za izjednačenje.

Rezultat 1:1, ipak, na semaforu nije stajao ni minutu, budući da je Slaven Belupo ekspresno vratio vodstvo. Gosti su iskoristili opuštanje Vinkovčana nakon izjednačujućeg pogotka, čim su krenuli s centra uhvatili su domaću obranu na spavanju, a za onaj najvažniji dio pobrinuo se Benko, kojemu je to bio drugi pogodak na utakmici. Malo je nedostajalo da se u 57. minuti Vinkovčani ponovno vrate u egal, no Rodić je sjajno reagirao na udarac glavom Jurića poslije udarca iz kuta.

Dva pogotka u ovako kratkom razmaku su, naravno, do kraja rasplamsala ionako poprilično nervoznu utakmicu, u kojoj smo vidjeli dosta grubih startova. Takav scenarij išao je na ruku gostima iz Koprivnice, budući da u takvoj igri nije bilo previše mjesta za neke suvislije akcije i prilike pred Matkovićem i Rodićem.

Kao i u prvom dijelu, Cibalia je dominaciju uspostavila tek u završnih 15 minuta, ali ovog puta sa samo jednom velikom prilikom za izjednačenje. Istu je u 77. minuti propustio Kresinger, čiji je prizeman udarac iskosa s desetak metara prošao tik pokraj vratnice.

Do kraja utakmice gosti su discipliniranom igrom sačuvali vodstvo, pa su na kraju mogli proslaviti vrlo vrijednu pobjedu, do koje su došli ponajviše zahvaljujući Leonu Benku, koji danas nije opraštao greške vinkovačke obrane.