1. hrvatska nogometna liga, 1. kolo, 24.07.2011, 20:00 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 975
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Kučina (Sv. I. Žabno), Gradištanac (Osijek)

Lokomotiva Varaždincima odnijela bodove

Iz Varaždina:Ivana Strahija • nedjelja, 24.07.2011.

U prvom susretu domaćeg prvenstva Varaždinci su izgubili od Lokomotive na domaćem travnjaku i tako izgubili zamah kojeg su imali nakon europskog niza pozitivnih rezultata.

Susret Varaždina i Lokomotive donio je , što se sastava tiče, po jedno iznenađenje. Gostujući trener Marijo Tot odlučio je da ipak neće iskoristiti Filipa Škvorca u prvih 11, iako je on do prije par tjedana bio igrač Varaždina, dok je domaći Samir Toplak na klupi ostavio Glavinu, koji je do tada odigrao punu minutažu.

Obje momčadi međutim vrlo aktivno kreću u utakmicu. Već u 2. minuti domaći Šimek je prošao po lijevoj strani i nabacio loptu u sredinu, Sačer je propušta, ali je na njoj Trojak, koji dobro puca, no golman Mitrović je spreman na izazov. Samo par minuta kasnije, gostujući Antolić je izvrtio Tkalčića i dodao za Ščrbeca, koji šalje loptu na drugu stranu, a Peko s linije 16 metara puca na varaždinski gol. Golman Krklec brani svoju mrežu bez problema.

U istom tonu nastavlja se utakmica u idućim minutama, a momčadi se smjenjuju u šansama. Za domaće je mogao pogoditi Sačer, za goste Pivarić, no rezultat se mijenja u 0:1 u 18. minuti. Ščrbec je prošao Tkalčića bez poteškoća i s lijeve strane loptu poslao u domaću mrežu pored nemoćnog Krkleca za gostujuće vodstvo.

Odmah su Lokosi imali priliku za još jedan pogodak. Nakon što je pred domaćim šesnaestercom pao Antolić, slobodni udarac sa 17 metara izvodi Bule, no kapetan Zagrepčana loptu šalje iznad varaždinskog gola.

Igra se nakon toga razvodnila, a tek desetak minuta pred kraj poluvremena Varaždinci su se probudili i složili pravu akciju. Trojak je probio po lijevoj strani i nabacio za Vugrinca, koji međutim loptu šalje pored vratnice Lokomotivinog gola.

Do kraja poluvremena je prvi pomoćni sudac Kučina do ludila dovodio domaću momčad i tribine dižući svako malo zastavicu za zaleđe, a pohvale nije dobio ni glavni sudac Ljubičić, koji u 41. minuti ostaje nijem kad je Mesarić pred gostujućim kaznenim prostorom srušio Aganovića. Na sreću domaćih, iz kontranapada nije pao gol, Krklec je dobro reagirao na pokušaj Brozovića.

U drugom poluvremenu Toplak u igru uvodi Glavinu, no dominantniji su ipak Lokosi. Prilike međutim imaju tek iz prekida, igra je slaba i s jedne i s druge strane. Dvadesetak minuta do kraja susreta Varaždinci vraćaju teren nakratko u svoj posjed. Agilni su Sačer i Grgec, golman Mitrović ima posla s njima, a najbolja je prigoda za poravnanje bila u 72. minuti, kad je Vugrinec odigrao za Aganovića, on gađa vratnicu, a odbijenu loptu pokušava iskoristiti Sačer, no golman je spreman na izazov.

No, Varaždinci su u ostalim pokušajima i prelako ostajali bez lopte, što su u 85. minuti Lokosi konačno i kaznili, ujedno potopivši nade Varaždinaca za bod. Iz skraćenog kornera Poljak je poslao odličnu loptu za Bulea, ovaj gađa, a lopta se od golmana Krkleca odbija u domaću mrežu za 0:2.

• Obrisan korisnik25.07.2011. u 13:51
    Pa me prodaje Varteks Dinamu igrače za 1 miljun eura igrači iz kluba besplatno odlaze jer im nesposobna UPRAVA nema novaca za isplatit plače!I samo da još kažem svugdje je teško ali u Varteksu je najteže!I to zbog UPRAVE!UPRAVA ODLAZI!
  • Obrisan korisnik25.07.2011. u 10:29
    stvarno  kagawa imaš pravo... to što su oni nesposobni i sa svojim žalopojkama ljudima već idu na živce volio bih da varaždin ispadne iz lige tako im treba kad više kukaju po novinama nego što treniraju... Onom ludonji Samiru Toplaku neko bi trebao objasnit da to u varteksu je još dobro a neka... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.07.2011. u 03:58
    ajde vi iz Varaždina je ****** više... niste vi jedini klub u ovoj ligi koji nema para....nema ih nitko osim Dinama i djelomicno Hajduka...sutite i igrajte..niste vi sveci...namjestali ste koliko hoces....onda niti jednog igraca niste prodali za pare nego ih pustate dzabe(a vrijede jako puno) ,pa... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.07.2011. u 00:51
    Idemo malo o poštenju i legitimnosti 1. HNL.Krenimo od kraja prvenstva 2009/2010 kada je NK Zagreb zavšrio u zoni ispadanja,kada ga je Igor Š. preuzeo da ga spasi i kada to nije uspio kako je Zagreb ostao u ligi?Tvorac te lige 16 je trebao ispasti iz te "svoje" lige,ali je ostao po kriteriju koji... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.07.2011. u 23:54
    Samo da Lokomotiva ispadne, mada je to nemoguce. Prosle sezone su trebali ispast, al NARAVNO da NISU!