1. Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 17.09.2011, 19:00 h, Pula, stadion Aldo Drosina, gledatelja: 2.500
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Menđušić (Vinkovci), Živković (Vukovar)

Damir Žbulj • subota, 17.09.2011.

Uzbudljivu utakmicu odigrali su nogometaši Istre 1961 i Zadra u Puli. Domaći nogometaši napadali su čitavu utakmicu, a pogodaka nije bilo sve do 73. minute kada su gosti iz Zadra preko fantastičnog Santinija, stigli do vodstva. Ipak, u samoj završnici utakmice Karabatić je uspio svladati, do tog trenutka neprelaznog, vratara Ježinu za izjednačenje i podjelu bodova na Drosini.

Antonio Mršić
60'
26
Josip Ivančić
75'
16
Ibrahim Hajdini
90'
Dalibor Zebić

Samo je jedno mjesto na poziciji i jedan bod razdvajalo ove protivnike prije početka susreta. Zadar na desetoj poziciji s devet osvojenih bodova, Puljani na 11. mjestu prvoligaške ljestvice s osam, a pobjeda u ovom dvoboju donijela bi, bilo jednoj bilo drugoj ekipi, kakvu takvu sigurnost sredine poretka.

Kako je i najavio trener domaćih Pamić prije ovog dvoboja, Istra 1961 krenula je napadački, kontinuiranim pritiskom pokušavajući probiti bedem gostiju pred vratima Ježine.

Međutim, u prvih 15-ak minuta nije bilo pravih prilika pred vratima, a organizirana obrana gostiju popustila je prvi put u 19. minuti. Henri Belle odličnom loptom vrhunski je izbacio Alimija, koji izlazi sam ispred Ježine. No, umjesto da smireno pošalje loptu pored gostujućeg vratara, pokušao ga je Panenkom prebaciti, nije uspio te je odlična prilika domaćih otišla u nepovrat.

U narednim minutama prava opsada gostujućeg gola ipak nije rezultirala pogotkom za žuto-zelene. U 21. minuti Kamerunac Belle s desetak metara, iskosa s lijeve strane, puca iznad gola, a isti igrač je samo nekoliko minuta kasnije, umjesto asistencije Jazviću izabrao slabije rješenje te je u padu loptu poslao daleko pored gola.

Dominacije Istre 1961 nastavlja se i u narednim minutama, a u vodstvo su mogli, ali i trebali, stići u 37. minuti. No, Ježina ponovno je maestralnom obranom spasio svoju ekipu. Slobodni udarac ubacio je Grbić, na petercu je sam Jazvić, ali njegov udarac glavom ispod grede vadi vratar Zadra.

Nakon silnih propuštenih prilika domaćih, mogli su gosti iz Zadra kazniti neopreznost obrane Puljana. Begonja i Santini bili su sami ispred Mancea u samo dvije minute, ali nisu uspjeli svladati domaćeg vratara.

Nastavak nije donio gotovo nikakve promjene na terenu. domaći su pritiskali obranu Zadra, ali organizirani blok gostiju nisu uspjeli probiti. Alimi je u 53. minuti ponovno izgubio dvoboj s Ježinom. Izašao je ispred gostujućeg vratara, ali ponovno nije bio smiren u završnici. Redale su se prilike i pokušaji domaćih u tim minutama. Budicin glavom u 58. minuti pa Jerković iz blizine u 65., ali junak Zadrana Ježina brani sve što je išlo prema njemu.

Naravno, kako to obično biva. Domaći su za promašaje kažnjeni, pogotkom u 73. minuti utakmice. Roce, samo nekoliko minuta nakon to je ušao u igru, gubi jednu loptu na sredini terena. Ubacivanje s desne strane dolazi do Santinija u kaznenom prostoru, koji loptu šalje pored vratara domaćih. Zadarski napadač je, nakon hat-tricka u prošlom kolu, ponovno zatresao suparničku mrežu, a trenutno je najbolji strijelac lige sa sedam postignutih pogodaka.

Šokantno vodstvo Zadrana u potpunosti je deprimiralo Puljane, koji u idućim minutama nisu imali rješenje kako stići do gola gostiju. No, u samoj završnici utakmice, u 89. minuti, branič Jurica Karabatić zabio je ono što nisu čitave utakmice mogli njegovi suigrači. Najbolje se snalazi u gužvi ispred Ježine i loptu šalje u mrežu, za zasluženih 1:1.

Jurnuli su žuto-zeleni u završnici i po sva tri boda, ali do velikog preokreta ipak nisu stigli te je susret na kraju ipak završen neodlučenim rezultatom.

• Obrisan korisnik18.09.2011. u 01:05
    Je, Istra za svih 7 golova asisitirali su mu protivnički igrači.
  • Obrisan korisnik18.09.2011. u 00:26
    zabio je da ... ali ko mu je dodao loptu ? ...Karabatic ... da mu nije dodo nebi ni bilo gola ;)
  • Obrisan korisnik18.09.2011. u 00:00
    Santini je bar zabio za razliku od Alimija!!!
  • Obrisan korisnik17.09.2011. u 21:34
    hahahah fantasticnog santinija a karabatic mu je dao loptu ma daj molim te ...novinari pojma nemate !!! ...koda nisam bio na tekmi ...
  • Obrisan korisnik17.09.2011. u 21:32
    prvi put nakon duuugo godina da je Zadar uspješniji na gostovanjima nego kod kuće!