1. Hrvatska nogometna liga, 14. kolo, 04.11.2011, 16:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 900
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Borut Križarić (Čakovec), Siniša Premužaj (Varaždin)

Ante Zovko • petak, 04.11.2011.

Nakon što su svladali Hajduk u prethodnom kolu na Poljudu, nogometaši zaprešićkog Intera na svojem terenu nisu bili ni blizu istog ishoda protiv Splita koji je protutnjao predgrađem.

Matija Mišić
67'
27
Mirko Kramarić
67'
7
Armand Dubois Yankep
67'
Ante Rebić
54'
9
Ivan Baraban
76'
10
Ante Žužul
87'
Tonći Bašić

Split je bolje iskoristio svoje prilike i upisao pobjedu 3:0 kojom je preskočio Hajduk uoči dvoboja protiv Dinama u sljedećem kolu. Inter može žaliti zbog velikih prilika na početku susreta, ali je u drugom poluvremenu bio daleko slabiji takmac na terenu.

Dodatni plus za Splićane je činjenica da nitko nije dobio javnu opomenu, tj. svi će biti na raspolaganju za domaći ogled protiv Dinama nakon reprezentativne stanke.

Vezane vijesti

Susret je otvoren velikim prilikama. Ante Vitaić je u šestoj minuti ubacio u kazneni prostor domaćina, a Bojan Golubović je iz okreta snažno opalio preko gola. U sljedećem napadu, u gužvi je Arber Abilaliaj došao do odbijene lopte i s pet metara pogodio desnu stativu.

Splitov vratar i kapetan Andrija Vuković sam je sebi u desetoj minuti stvorio problem. Oklijevao je kod ispucavanja, a lopta je došla do Hrvoja Jančetića. Domaći veznjak iskosa dolazi u priliku "jedan na jedan", ali gostujući vratar izlazi s gola i spašava Crvene.

Igralo se potom prilično otvoreno, ali su se obrane "pritegnule", a najveća uzbuđenja stizala su uglavnom nakon zaleđa. Saša Balić u 30. je minuti pokušao iznenaditi Vukovića udarcem s tridesetak metara, ali je to prošlo visoko iznad prečke. Poveo je Split u najgorem trenutku za Žute. Duje Čop napravio je "slalom" između trojice domaćih i lijevom nogom pogodio bliži kut gola Krševana Santinija.

Splitovci nisu imali većih problema sa zadržavanjem prednosti na početku drugog poluvremena. Interovi nogometaši s vremenom su postajali sve nervozniji, a Čop je u 59. minuti praktički okončao priču. Velimir Vidić probio je desni bok, nabacio napadaču na peterac, a ovaj glavom posprema drugu loptu iza Santinija.

Domaći kapetan Tomislav Šarić propušta smanjiti na 2:1 u sljedećem napadu, a Žuti kao da su izgubili nadu čak i u bod. Ilija Lončarević u 67. je minuti napravio sve tri svoje zamjene, ali bez nekog posebnog učinka. Split je bio daleko bolja momčad i na kraju zasluženo stavio točku na "i".

Ante Rebić, igrač s klupe, zaključio je priču u 88. minuti. Ukrao je loptu koju je poslao domaći Herceg, sjurio se prema domaćem golu i upisao se u strijelce.

• Obrisan korisnik04.11.2011. u 22:32
    bravo spllite , steta zbog onog poraza u rijeki, sada rastavit dinamo na proste faktore
  • Obrisan korisnik04.11.2011. u 20:49
    stvarno bi bilo odlicno za prvenstvo da split dobije dinama u sljedecem kolu...
  • Obrisan korisnik04.11.2011. u 20:18
    slijedeće kolo split pobjeđuje kapitalca i ulazi u borbu za naslov prvaka...