1. Hrvatska nogometna liga, 14. kolo, 04.11.2011, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 1500
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Dražen Pejić (Vukovar), Goran Pataki (Đakovo)
Slaven Belupo
Marin Jakšinić 69'
1:0(0:0) Rijeka
Rijeka

Prvijenac Jakšinića za pobjedu Slavena

Sportnet • petak, 04.11.2011.

Slaven Belupo došao je do pobjede prvim prvenstvenim pogotkom Marina Jakšinića iz 68. minute. Unatoč isključenju Mate Grgića u 79. minuti susreta, domaćin se uspijeva obraniti do kraja i uzeti nova tri boda.

Nakon odlične igre i pobjede na gostovanju u Zadru, Slaven je protiv Rijeke tražio potvrdu dobre forme. Oba sastava imala su problema s ozljedama, kod Slaven Belupa nedostajali su Aljoša Vojnović, Goran Mujanović i Stjepan Geng te kartonirani Tomislav Bušić, dok kod Rijeke nije bilo Čuline, Stepičića, Gutierreza te Miloša, Mancea, Datkovića i Močinića koji su imali obveze prema nacionalnoj selekciji.

Utakmica je počela nervozno s dosta pogrešaka na sredini terena. U desetoj minuti prva ozbiljnija akcija na utakmici koju započinje kapetan Slaven Belupa, Alen Maras. Njegov ubačaj odlično prima Glavica te dobrom povratnom loptom pronalazi Benka, čiji udarac blokira obrana Rijeke. U 19. minuti utakmice još jedna prilika za Slaven Belupo, Brezovec precizno ubacuje u peterac, ali kapetan Rijeke, Igor Čagalj, u posljednji trenutak izbacuje loptu ispred Benka u korner.

Vezane vijesti

Slaven Belupo bio je bolji u prvih pola sata utakmice, ali bez prave opasnosti za gostujućeg vratara Lisjaka. Rijeka do prve prave prilike na utakmici dolazi nakon pogreške Milardovića na sredini terena, ali Salčinović ne koristi dobru situaciju. Pred kraj prvog dijela Rijeka dolazi do nove prilike nakon nove pogreške Milardovića, no Salčinović loše puca. Na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 0:0.

Prvih deset minuta drugog djela utakmice prolazi bez izglednijih prilika, Belupo ima laganu inicijativu na terenu, ali bez pravih prigoda za pogodak. Rijeka svoje prilike traži iz kontranapada i prekida, ali bez opasnosti po domaćeg čuvara mreže Rodića.

Bolja igra domaćih nagrađena je golom u 68. minuti. Odličnu akciju započeo je Brezovec koji na lijevoj strani točnom loptom pronalazi kapetana Marasa, ovaj ubacuje u sredinu kaznenog prostora gdje se najbolje snalazi Gregurina i odlično upošljava Jakšinića koji preciznim udarcem vara gostujućeg vratara Lisjaka.

Inače, Jakšinić je u 57. minuti zamijenio Milardovića i tako se na najbolji mogući način odužio treneru Belupa, Royu Ferenčini.

Crveni karton za Slaven Belupo u 79. minuti utakmice zaradio je Mato Grgić. Nakon pogreške obrane Slaven Belupa prema golu se sam sjurio Sandi Križman kojeg je ovaj srušio s leđa. Iz slobodnog udarca Sandi Križman trese vratnicu. Rijeka se budi nakon crvenog kartona i u sljedećim minutama opasno prijeti domaćinu, no rezultat se ne mijenja.

(Iz Koprivnice: Tomislav Rukelj)