1. Hrvatska nogometna liga, 14. kolo, 05.11.2011, 15:00 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 1000
Suci: Alen Gerek (Zabok) Leo Krstičević (Ploče) Goran Loparac (Sladojevci)
Karlovac 1919
Enes Novinić 2', 59'
2:0(1:0) Zadar
Zadar

Novinić s dva gola srušio Zadar

Nikola Vlahović • subota, 05.11.2011.

Nakon "potopa" od Šibenika u prošlom kolu Prve lige, Karlovac je na svom terenu ugostio Zadar. Nakon još jednog turbulentnog tjedna igrači Karlovca odigrali su hrabru utakmicu te su na kraju zasluženo slavili rezultatom 2:0. Prvo ime utakmice bio je strijelac oba pogotka, Enes Novinić...

Nedjeljko Amić
60'
17
Emilko Janković
86'
18
Mihael Sopčić
90'
Antonio Mršić
46'

Josip Ivančić
49'
23
Šime Gržan
76'
Dalibor Zebić

Nogometaši Karlovca preživjeli su još jedan tjedan, u kojem su dva puta odbili trenirati, te su na svom terenu dočekali goste iz Zadra. Obje momčadi u utakmicu su krenule vrlo motivirano, a gledatelji su vidjeli pogodak već u drugoj minuti. Nakon ubačaja iz kuta u šesnaestercu Zadra najbolje se snašao Enes Novinić te je poslao loptu iza nemoćnog Ježine.

Međutim, prva prilika na utakmici pripala je gostima koji su u prvom napadu na utakmici zaprijetili preko Santinija, međutim, nisu zabili, a Novinić ih je odmah kaznio pogotkom. Imao je Santini lijepu priliku u 18. minuti iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, međutim, njegov udarac zaustavio je živi zid.

Karlovac je dobro stajao na terenu te je mogao udvostručiti svoju prednost u 23. minuti. S vrha šesnaesterca pucao je Edin Husić, ali je udarac veznjaka blokirala obrana Zadra. Kako je vrijeme odmicalo vidjelo se da domaći igrači fizički padaju, s obzirom da ovaj tjedan praktički nisu ni trenirali onda je to bilo i za očekivati. Zadar je blizu izjednačenja bio u 39. minuti. Ćurjurić je, iz slobodnog udarca tukao s tridesetak metara, ali Sunara se dobro ispružio i zaustavio njegov udarac.

Dalibor Zebić na početku drugog poluvremena u igru je uveo Mršića, koji je nakon par minuta provedenih u igri opasno zaprijetio Sunari. Naime, Mršić je uputio opasan udarac, a lopta je išla pod gredu, međutim, Sunara je pravovremenom intervencijom uspio zaustaviti njegov udarac. Nakon toga Karlovac je povećao svoju prednost. U 59. minuti Novinić je još jednom dobro reagirao na ubačaj te je glavom zabio za 2:0.

U 75. minuti Karlovac je bio blizu trećeg gola. Silovito je slobodan udarac izveo Paracki, lopta je letjela u desni kut, ali je Ježina krajnjim naporom uspio sačuvati svoj gol. Domaćini su do kraja utakmice imali još par solidnih prilika, ali nije došlo do promjene rezultata.

Karlovac je sasvim zasluženo došao do ti boda koja će mu vrlo dobro doći u borbi za prvoligaški status. Zadar je upisao treći poraz u nizu, prije Karlovca bodove protiv Zadra osvojili su još Cibalia i Slaven Belupo.

• LazialZD05.11.2011. u 18:21
    Svaka čast momcima iz NK Karlovac ne odradit ni jedan termin ovaj tjedan pojavit se na utakmici i dobit 2:0 svaka čast ! A ti Zebiću malo se zapitaj kako ti momčad igra ne živi se od pobjeda nad Hajdukom i Dinamom ccc Zona ispadanja vrlo je blizu a do samo par kola govorilo se o gornjem domu ali ne... [više na forumu]