1. Hrvatska nogometna liga, 25. kolo, 07.04.2012, 18:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 3.500
Suci: Ivo Krečak (Šibenik), Perica (Šibenik), Storić (Vodice)
Hajduk
Hajduk
Ante Vukušić 57' (11m)
1:0(0:0) Karlovac 1919
Karlovac 1919

Vukušić donio bodove Hajduku

S Poljuda:Bernard Jurišić • subota, 07.04.2012.

Nakon dobrog prvog poluvremena Hajduk je tek s bijele točke uspio ugurati pobjedničku loptu u mrežu Karlovca, koji je još jednom dokazao koliko je neugodan Splićanima. Utakmicu su više od nogometa obilježila dva prekida ukupnog trajanja čak 18 minuta...

Vedran Gerc
52'
26
Blaž Pažin
63'
20
Hrvoje Bubalo
90'+6'
Sanjin Lucijanić

Karlovac je jedan od rijetkih prvoligaških klubova s kojima Hajduk ima negativan omjer, pa su Splićani u utakmicu ušli s namjerom "kozmetiziranja" ukupnog omjera drugom prvenstvenom pobjedom protiv nesportskim problemima opterećenih Karlovčana.

Od prve minute Hajduk je krenuo prema karlovačkim vratima, koje je čuvao posuđeni Hajdukovac Kalinić. I to jako dobro. U šestoj minuti Vukušić je izašao oči u oči s njim, no nije ga uspio prebaciti. Minutu kasnije Kalinić efektno brani i Lendrićev pokušaj.

Karlovac izlazi u prvu kontru u osmoj minuti i to vrlo opasnu. Bektaši je oči u oči s Blaževićem, no Hajdukov vratar uzvraća kolegi sa suprotne strane dobrom obranom. Nastavila se kanonada na suprotnoj strani, Vukušić skreće jednu loptu iz auta glavom prema daljem kutu, za malo neprecizno.

Ozobić je u nekoliko navrata prijetio udarcima izvan kaznenog prostora, no ni jedan nije bio pravi. Gosti su u 19. minuti tražili kazneni udarac nakon što je Bektaši prošao Neretljaka u kaznenom prostoru i pao - svakako situacija za dodatnu analizu.

Bektaši i treći put prijeti u 25. minuti, Blažević krajnjim naporom odbija u korner. Hajduk uzvraća preko debitanta Tomaša, kojeg je Mišo Krstičević postavio da pokuša pokrpati kronično problematičnu poziciju desnog braniča, iako je kadetski reprezentativac Njemačke po poziciji veznjak. Najizgledniju prigodu Splićani su imali u 40. minuti, kada je Vukušićev udarac na asistenciju Caktaša završio na lijevoj vratnici.

Otvaranje drugog poluvremena nije bilo jednako žestoko s Hajdukove strane kao prvo, no kombinacija Ahmad - Vukušić izrodila je nastrožu kaznu nakon što je najbolji strijelac Hajduka zaobišao Kalinića i potom pao. Vukušić je siguran realizator, Hajduk je došao do prednosti u 57. minuti.

A onda su krenuli prekidi. Najprije su Hajdukovi navijači bakljadom prekinuli utakmicu na dvije minute, a potom je pad napona na stadionu i gašenje reflektora još 16 minuta potjeralo igrače na hlađenje. Karlovčani su između dva prekida dvaput zaprijetili splitskim vratima, ali Anić i Vrnoga nisu uspjeli sprovesti loptu iza Blaževića.

Nakon drugog prekida više se praktično nije ni igralo. Sudac je nadoknadio 16 minuta, mogao je i više, ali svi su bili sretni što nije. Hajduk je ubilježio tri nova boda u utakmici dobrog prvog i za što brži zaborav drugog poluvremena.

• Obrisan korisnik07.04.2012. u 21:24
    Jel ovo HEP posla upozorenje da neće više tolerirat neplačanje računa ili je samo do grmljavine?
  • Obrisan korisnik07.04.2012. u 21:22
    Ovaj Karlovac i da hoće, ne može ostati u ligi... S druge strane Vukušić uzvraća Beqiraju i približava se na 1 gol.