1. Hrvatska nogometna liga, 28. kolo, 28.04.2012, 16:30 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 450
Suci: Davor Bertol (Zagreb), Damir Kraljević (Zadar), Ivica Radošević (Gospić)
Karlovac 1919
Matej Jelić 90'+1'
1:0(0:0) Šibenik
Šibenik

Karlovčani u nadoknadi do pobjede

Lovro Štrbinić • subota, 28.04.2012.

U prvoj subotnjoj utakmici MAXtv Prve lige Karlovac je nakon dugo vremena došao do sva tri boda. Za to je zaslužan pogodak Mateja Jelića u sudačkoj nadoknadi dvoboja, nakon što je tijekom većeg dijela susreta Šibenik bio bolja momčad.

Ante Anić
31'
10
Deni Bektaši
46'
18
Mihael Sopčić
63'
Lovre Špadina
46'
19
Alen Šubić
65'
14
Ante Živković
81'
Goran Tomić

Na karlovačkom stadionu snage su u sklopu 38. kola domaćeg nogometnog prvenstva odmjerili Karlovac i Šibenik. Riječ je o dva kluba koji već znaju da sljedeće sezone napuštaju Prvu ligu pa ova utakmice nije nosila neki posebni naboj.

Početkom susreta moglo se vidjeti dinamičnu igru, a prvi su zaprijetili domaćini. Jelić je prvo pokušao u petoj minuti, a zatim je tri minute nakon toga išao sam na gostujućeg vratara, ali je s igračem na leđima propustio završiti akciju na pravi način.

Pokušao je zatim i kapetan Štefančić, a svoju terensku inicijativu Šibenčani su prvi put mogli "naplatiti" u 17. minuti. Ipak, Husmani se spetljao u dobroj situaciji.

Kako je poluvrijeme odmicalo, tako se i igra sve više smirivala, a najveća borba se vodila na sredini terena. Probali su udarcima iz daljine Krznarić s jedne i Husmani s druge strane, a krajem poluvremena u dva je navrata mogao više napraviti mladi veznjak Šibenika Španja. Međutim, mreže se nisu tresle i na predah se otišlo s rezultatom 0:0.

Nastavak su pritiskom otvorili gosti, ali ga nisu "oplodili", a vrlo lijep volej Šetafančića u 60. minuti završio je malo pored vratnice. Potom je zaprijetio mladi napadač gostiju Miro Slavica i dva puta proslavio vratara Kalinića, a uspješniji nije bio ni Spahija u 65. minuti susreta.

Uslijedilo je zatišje, da bi Šubić ubrzo po ulasku u igru pucao s nekih 15 metara, no bez većeg uspjeha. Potom je zaprijetio i Husmani snažnim udarcem s dvadesetak metara, što je također završilo u rukama domaćeg čuvara mreže.

I tada, kad se već činilo da će doći do podjele bodova, u prvoj minuti sudačke nadoknade stigao je razlog za veselje oko 400 gledatelja na Čavleku. Matej Jelić je dočekao na drugoj vratnici ubačaj suigrača i iz blizine poentirao za 1:0 i slatku pobjedu domaćeg sastava.

Šibenčani su se ovim porazom udaljili od borbe za 13. poziciju, dok su domaćini došli do 23. prvenstvenog boda i barem malo zadovoljstva u prilično neizvjesnoj situaciji za budućnost kluba.