1. Hrvatska nogometna liga, 28. kolo, 27.04.2012, 18:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 1900
Suci: Dalibor Mlakar (Zagreb), Igor Krmar (Zagreb), Ivica Modrić (Zagreb)
Inter-Zaprešić
Mislav Oršić 22'
1:0(1:0) Hajduk
Hajduk

Inter preko Hajduka sačuvao nadu

Borna Rupnik • petak, 27.04.2012.

Po prvi je put Inter u Zaprešiću nadjačao Hajduk, zahvaljujući pogotku Mislava Oršića, a domaćini su time sačuvali nadu u ostanak u ligi. Splićani su uz dvije pogođene vratnice po drugi put zaredom pali od sastava iz "donjeg doma"...

Filip Šćrbec
71'
29
Matija Mišić
85'
10
Ivan Blažević
90'
Borimir Perković
29
(do 79')
30
(do 62')
Mišo Krstičević

Nakon remija i poraza, pri čemu je u posljednjih pet susreta ubilježio nula bodova i gol-razliku 0:15, Inter je napokon svladao Hajduk na svom terenu u Zaprešiću. U prvoj utakmici 28. kola MAXtv Prve lige bilo je 1:0 za domaći sastav.

Svakome je pripalo po poluvrijeme, a nogometaši novog - starog Interovog trenera, Borimira Perkovića, mogli su u prvom poluvremenu postići i više pogodaka.

Vukušić "ostatak ostataka"

Vezane vijesti

Hajduk je u Zaprešiću zaigrao oslabljen za neigranje većeg broja prvotimaca. S obzirom na prinudne zamjene zbog ozljeda te pojedine odlaske iz kluba, Ante Vukušić ostao je jedina poveznica sastava koji je igrao u prvom ovosezonskom kolu protiv Šibenika i sastava koji je poražen od Intera.

Poslije početnih prilika, koje su za Inter promašivali Skulić, Kramarić i Budimir, a za Hajduk Vukušić i Ozobić, odlučujući se trenutak zbio u 21. minuti susreta. Tada je mrežu splitskog vratara Blaževića, uz pomoć "odbijanca", naciljao Oršić.

Već u idućem napadu prednost Zaprešićana mogao je udvostručiti Budimir, no lopta je otišla pored gola, a Blažević je u narednim minutama morao još dva puta intervenirati kako Hajduk ne bi s većim zaostatkom otišao na odmor.

Momčad Miše Krstičevića trgnula se tek krajem prvog i nakon desetak minuta drugog poluvremena i tada je postalo prilično opasno pred Santinijem.

Prijetili su mu prije svega Barišić, pričuva Vuković te iz daljine Caktaš, no za njih je imao rješenje, a kada je i Interov čuvar mreže bio svladan, domaćine je spasio okvir gola. Naciljali su ga u dva navrata, jednom je probao Andrijašević, a jednom Vukušić.

Posljednju priliku na utakmici imao je Neretljak u sudačkoj nadoknadi, ali nije pogodio, nakon čega je moglo početi slavlje žutih, koji su s ova tri boda preskočili Rijeku i čekat će ishod susreta u Vinkovcima.

Hajduk se pak doveo u nezgodnu situaciju. Osim što je poražen od davljenika Lučkog i Intera, u zadnja bi dva prvenstvena kola mogao ući sa samo bodom prednosti nad Slaven Belupom. Koprivničani, naime, u subotu igraju kod kuće protiv Zadra.

• Obrisan korisnik28.04.2012. u 14:00
    Svi su pričali Lučko će pustiti inkeru, oni im daju gol u zadnjoj sekundi. Svi su pričali zagreb će pustiti inkeru, oni ih pobjede. Sad inker dobije hajduka.... Možda konačno imamo poštenu ligu!
  • Obrisan korisnik28.04.2012. u 00:12
    meni bi bilo drago da tebe baniraju! vidimo se dogodine , Krepat ma ne molat !
  • markoli27.04.2012. u 23:43
    uf bravo inter.. drago bi mi bilo da rijeka ispadne
    markoli
  • Obrisan korisnik27.04.2012. u 22:29
    Ne znam što je veća tragedija i veći čemer - biti dinamovac ili hajdukovac..??? -  Dinamo ima titule, nekakav rezultat ali ima i Mamića i 23 čovjeka po utakmici (brojka bez igrača, novinara, redara i službenog spikera). Hajduk ima navijače u nekom pristojnom broju ali Hajduk ne samo što nema... [više na forumu]