Josip Piršljin • nedjelja, 30.09.2012.

Odigrano je još sedam utakmica šestog kola talijanskog prvenstva u kojem je Napoli ostao izjednačen s Juventusom na vrhu tablice. Novi Cavanijev gol bio je dovoljan za pobjedu nad Sampdorijom, a uspješan je bio i Lazio. Udinese je još jednom odigrao susret bez golova, a do uvjerljivih pobjeda stigli su Torino, Bologna i Palermo.

Edison Cavani je nakon sjajne predstave protiv Lazija u prošlom kolu, pobjedu Napoliju donio i protiv Sampdorije. Urugvajac je Rimljanima dao tri gola i promašio jedanaesterac, no ovog je puta bio precizan s bijele točke.

Na taj se način Napoli i dalje drži Juventusa na vrhu tablice sa 16 bodova. Na stadionu Luigi Ferraris nije bilo golova u prvom poluvremenu, ali je utakmica riješena sredinom drugog. Daniele Gastaldello je u svom šesnaestercu srušio Mareka Hamšika, te je sudac gostima dodijelio jedanaesterac, a domaćem braniču drugi žuti karton.

Iako je bio neprecizan s bijele točke u posljednjem susretu, Cavani je odlučio ponovno pucati, a ovaj je put pogodio. Do kraja se momčad iz Genove nije uspjela oporaviti, te je Napoli odnio sva tri boda.

Lazio se uspio vratiti pobjedama nakon uvjerljivog poraza od Napolija sredinom tjedna. Na Olimpicu je svladana Siena s 2:1, te je zaostatak za vodećim dvojcem ostao četiri boda. Siena se nedavno izvukla iz bodovnog minusa, ali i dalje dijeli posljednje mjesto na tablici.

Nebeskoplavi su došli u vodstvo u 18. minuti kada je nakon kornera Candreve najviši u šesnaestercu Siene bio Ederson i glavom zakucao loptu u mrežu. 20 minuta poslije sastav Vladimira Petkovića je udvostručio svoje vodstvo.

Miroslava Klosea je pred svojim vratima srušio gostujući čuvar mreže Pegolo, te je sudac pokazao na bijelu točku. Izvođač je bio Ledesma koji je preciznim udarcem postavio 2:0. Siena je do kraja samo smanjila u sudačkoj nadoknadi golom Pacija nakon kornera.

Najuvjerljiviju pobjedu ostvario je Torino koji je s čak 5:1 bio bolji od Atalante u gostima. Domaći su se ponadali bodovima kada je Denis donio vodstvo u 28. minuti, ali do kraja prvog poluvremena Bianchi je izjednačio iz kaznenog udarca, a u nastavku su se igrači novog prvoligaša dodatno raspucali.

Najprije je Gazzi zabio za preokret, a potom su se u strijelce upisali Stevanović, D'Ambrosio i još jednom za kraj Bianchi. Time se Torino popeo na tablici s osam bodova, dok je Atalanta ostala na tri manje.

Pobjedu s istom razlikom ostvarila je i Bologna na svom stadionu Renato Dall'Ara. Catania je ispraćena s 4:0, a utakmicu je obilježio novi igrač u svlačionici Alberto Gilardino s dva pogotka. Prije njega je Guarente zabio za početnu prednost, a potom je bivši igrač Milana povisio na 3:0. Konačni rezultat postavio je Kone u sudačkoj nadoknadi, a gosti su posljednjih sedam minuta igrali bez isključenog Capuana.

Pescara je zaredala s dvije pobjede u povratničkoj sezoni u Serie A. Momčad s Jadrana je bila uspješna na Sardiniji gdje je s 2:1 svladala Cagliari. Ante Vukušić je još jednom bio u početnoj postavi, a zamijenio ga je Abbruscato u 67. minuti. Terlizzi je bio strijelac prvog gola za Pescaru, a povisio je Slovak Weiss. Cagliari je morao veći dio drugog dijela igrati bez kartoniranog Rossettinija, no uspio je bar smanjiti preko Pinille iz jedanaesterca.

Palermo je u šestom kolu konačno došao do prve pobjede. s 4:1 je pobijeđen Chievo, ali bez hrvatskog igrača Igora Budana koji je bio na klupi još jednom. Istaknuo se Miccoli hat-trickom, a strijelac je bio i Giorgi za pobjednike. Chievo je zabio samo jedan gol kada je precizan bio Rigoni, a imali su igrača više pola sata poslije crvenog kartona Brienze.

Nogometaši Udinesea su nakon utakmice bez golova protiv Torina isto odigrali i protiv Genoe. Susret na Friuliju je završio 0:0 čime su crno-bijeli ostali tek na jednoj pobjedi iz šest utakmica. Genoa je trenutno u pozitivnom nizu, nakon slavlja nad Lazijem, po bod je uzela Parmi i Udineseu.

• Obrisan korisnik30.09.2012. u 23:43
    Napoli odigrao blijedo, a opet sva tri u džepu. Mogli bi učinit prvenstvo zanimljivim, jer milanezi to sigurno neće.
  • Obrisan korisnik30.09.2012. u 22:32
    I to što kažeš, Couthina bi on bez obzira na Sneijdera / ili nekog drugog trebao više koristi, dečko je zvijer i mislim da je rame uz rame s mladim zvijezdama kao što su Oscar i Hazard itd.
  • Obrisan korisnik30.09.2012. u 19:11
    Ovisi o Strami koju će taktiku stavit i koje igrače. Couthina će uništiti a veči je talenat od svih u Interu.
  • zdeso30.09.2012. u 19:03
    Dao je iz penala gol i pomislis nes ti to moze svak.Al kad pogledas video i gdje ga je pogodio onda stvarno.Jednostavno neobranjivo.
    zdeso
  • Obrisan korisnik30.09.2012. u 19:01
    a jeli se messi vodi kao napadač ili što? Ozbiljno pitam. On je kao neki all-rounder?