2. HNL, 8. kolo, 05.10.2012.
Hrvatski dragovoljac
Hrvatski dragovoljac 1:0 Šibenik
Šibenik

Marošević Hrvatskom dragovoljcu donio minimalnu pobjedu, Šibenčane neefikasnost ponovno skupo koštala

Ivana Jurica • subota, 06.10.2012.

U susretu bivših prvoligaša u Sigetu pobjedu su slavili domaći nogometaši. Momčad Krešimira Sunare došla je do minimalne pobjede od 1:0 zahvaljujući sedmom prvenstvenom golu Josipa Maroševića u 32. minuti. Gosti su se predstavili u vrlo dobrom svjetlu, a boljeg rezultata još ih je jednom koštala nepreciznost njihovih igrača u sjajnim prilikama koje su imali.

Hrvatski dragovoljac – Šibenik 1:0 (1:0)

Siget, igralište NŠC Stjepan Spajić, gledatelja 400

Sudac: Kristijan Strusa – Virovitica

Strijelci: Marošević 32'

Žuti kartoni: Crepulja 65' – Marina 34', Čuljak 63', A. Živković 66', Anić 79'

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Šušković, Špehar, Kluk, Jazvić, Rašić (od 46. Zlatar), Marošević, Gregov, Crepulja, Doležal (od 66. Brtan), D. Tomić (od 53. Pajvot), Bulat. Trener: Krešimir Sunara.

ŠIBENIK: Škorić, Marina, Bašić, Mišlov, Pekas (od 46. Kendeš), G. Živković (od 75. Ćaleta-Car), Španja, Čuljak, Pešić (od 46. Anić), A. Živković, Slavica. Trener: Goran Tomić.

Nakon poraza u Sinju, Hrvatski se dragovoljac vratio na pobjedničke staze. U njihovim redovima nije bilo prvog vratara Čovića, pa je priliku dobio 17- godišnji Šušković. Narančasti su, pak, u Zagreb doputovali bez kartoniranog Tomića, te ozlijeđenih Blaića i Tepurića.

Gotovo pola sata utakmice trebalo je proći da se stvori neka ozbiljnija prijetnja pred vratima, do tada domaćin je imao terensku inicijativu, a gosti su svoju šansu pokušavali tražiti iz kontranapada. U 28. minuti Maroševićev udarac otišao je pored gola, a četiri minute kasnije najbolji strijelac Dragovoljca, ali i Druge HNL, bio je precizniji: Rašić je izveo slobodan udarac, Škorić uz pomoć grede odbio loptu, no, natrčao je Marošević i pogodio mrežu za, pokazat će se kasnije, konačnih 1:0.

Gosti iz Krešimirova grada u prvom poluvremenu nisu realizirali jednu sjajnu šansu koju su imali, da bi u drugom dijelu stisli domaćine, stvorili još nekoliko šansi, ali s istim učinkom. Na startu nastavka Crepulja je iz blizine pucao preko šibenskog gola, a ni Zlatar nešto kasnije nije bio precizan. Uslijedila je potom šibenska serija: A. Živković u 54. i 61. minuti, Anićev udarac pored gola, pa Slavica u 87. minuti. Sve je ostalo bez učinka, nije bilo preciznosti pa su se gosti kući vratili bez golova i bod(ov)a.

Hrvatski je dragovoljac stigao do pete prvenstvene pobjede što ga je gurnulo prema samom vrhu ljestvice. Šibenčani, pak, još jednom žale za nerealiziranim prilikama, ne po prvi put ove sezone zbog toga ostali su bez boljeg rezultata.

• Obrisan korisnik06.10.2012. u 14:26
    fala na dodanim slikama.. sve je to dio nogometa :)
  • Obrisan korisnik06.10.2012. u 13:13
    Jeli ovakva fotogalerija sportneta opet slučajnost ili namjerno izbjegavanje navijača? Pa jasno mi je da se bavite isključivo sportom, a ne navijačima, ali ovakva fotogalerija je čista neprofesionalnost u prikazu jedne utakmice. Miljun istih slika! Nogomet se igra zbog ljudi!
  • Obrisan korisnik06.10.2012. u 13:09