Zelina 4:1 Junak
Junak

Furioznih 45 minuta Zelini donijelo nove bodove

Mišo Gulić • nedjelja, 07.10.2012.

Odlično poluvrijeme i čak četiri gola u mreži protivnika u tom periodu, Zelini su bili i više nego dovoljni da svladaju sinjskog Junaka u osmom prvenstvenom kolu, čime su i dalje ostali u samom vrhu drugoligaške ljestvice.

Zelina - Junak 4:1 (4:1)

Sv. Ivan Zelina, Gradski stadion. Gledatelja: 400.

Suci: Slaven Knežević. Pomoćni: Tvrtko Jureša, Ivan Galović (svi Zagreb).

Strijelci: 1:0 - Kristić (4-11m), 1:1 - Poljak (13), 2:1 - Mesec (15), 3:1 - Mesec (33), 4:1 - Kristić (45)

Zelina: Kranjčec, Nikolić, Melnjak, Mladiček, Kristić, Kiš (od 85. Hrupec), Mesec, Brlečić, Grgec, Krezo (od 62. Medved), Fuček (od 75. Brekalo).
Trener: Dražen Biškup

Junak: Runje, Matas, Ajduković, Ljubas, Čavar (od 46. Matić), Poljak, Matijašević (od 46. Kolić), Balić, Mastelić (od 58. Marošević), Petričić, Tadić.
Trener: Dean Računica

Furioznih 45 minuta domaće momčadi u ranoj je fazi riješilo pitanje pobjednika u sudaru najugodnijeg i jednog od najneugodnijih iznenađenja prvenstva. Sinjani su tako nakon prošlotjednog premijernog slavlja u novoj sezoni ponovno bili primorani odgoditi svoj bijeg sa samog dna tablice.

Prije nego su se svi gledatelji smjestili na tribinama, domaćin je u trećoj minuti došao u vodstvo. Krasno su po lijevoj strani kombinirali Kiš i Melnjak, potonji je uposlio Meseca kojeg u kaznenom prostoru ruši sinjska obrana, zbog čega je sudac pokazao na bijelu točku s koje je precizan bio Kristić.

Odgovor Junaka stigao je nakon nepunih deset minuta kada je Poljak fantastično izvedenim slobodnim udarcem s preko 30 metara svojoj momčadi donio izjednačenje, no pokazalo se, ne i zadugo.

Nisu se gosti pošteno ni proveselili zbog postignutog gola, a već su nakon nove dvije minute igre morali po loptu koja je završila u njihovoj mreži. Ovaj put dobro je kombinirala desna strana na kojoj su ordinirali Brlečić i Krezo, lopta potom dolazi do Meseca koji efektnim udarcem ponovno prednost vraća na stranu domaćih.

Odlična igra Zeline se nastavila i u narednim minutama. Odolijevala je sinjska obrana sve do 33. minute kada novu dobru akciju gostiju ponovno Mesec zaključuje i tako prednost domaćih podiže na 3:1. Pred sam odlazak na odmor Kiš je iz kornera naciljao Kristića koji postavlja konačnih 4:1.

Trener Junaka je u nastavaka krenuo s dva nova igrača, Čavara je zamijenio Matić, a Matijaševića Kolić, stabilizirala se donekle igra sinjskih Plavih, ali jasno niti domaćini nisu baš previše izgarali od želje.

Do kraja utakmice obje su momčadi još po nekoliko puta bljesnule, no sve u svemu, nedovoljno opasno da si se promijenio rezultat postavljen u samom finišu prvog dijela. Zelina je pobjedom nastavila svoj sjajan niz, dok će gosti iz Sinja bodove spasa morati potražiti u nekim drugim susretima.