Solin i dalje vodeći, Radnik nastavio crnu seriju

Josip Tolić • četvrtak, 11.10.2012.

Osim susreta Hrvatskog dragovoljca i Šibenika te Zeline i Junaka, osmo kolo Druge hrvatske nogometne lige ponudilo je još šest zanimljivih susreta u kojima se gostujućim slavljem osladila tek momčad Pomorca pobjedom nad HAŠK-om. Solin je zadržao prvo mjesto pobjedom nad Goricom, dok je sesvetski Radnik upropastio dobar start u prvenstvo trećim uzastopnim porazom.

Momčad Solina nastavlja sa sjajnim igrama ove sezone. U osmom kolu na igralištu uz Jadro "pala" je Gorica rezultatom 2:0. Glavni junak za domaći sastav bio je Matija Poredski; Bjelovarac je dvama golovima već u prvom poluvremenu (26. i 40. minuta) najavio novi trobod izabranika Ivana Pudara koji i dalje drže prvo mjesto drugoligaške ljestvice s 19 bodova.

S uspješnim predstavama nastavilo je i Dugopolje koje je na Stadionu hrvatskih vitezova nadvisilo Imotski. Bila je to utakmica koja je započela incidentom već u petoj minuti kada je gostujući trener Mirko Grabovac udaljen zbog vrijeđanja suca, a Imoćani su poveli početkom nastavka preko Matea Vučemila. Ipak, domaćini se do kraja bude i golovima Gorana Gruice te Ivice Žuljevića minutu prije kraja upisuju četvrtu uzastopnu pobjedu u nizu za četvrto mjesto poretka. Imotski je i dalje na začelju.

U crnu seriju upao je i sesvetski Radnik trećim uzastopnim porazom, ovaj put u lokalnom derbiju kod Rudeša. Utakmicu je presudio pogodak Ante Gudelja tik pred odlazak na odmor koji je Zagrepčane pogurnuo na sredinu ljestvice, s jednakim brojem bodova kao i Šljakeri.

Osim Rudeša, i Lučko je od zagrebačkih klubova upisalo domaću pobjedu. Na krajnjem zapadu glavnog grada u goste izabranicima Sandra Žufića došao je Mosor i teren napustio s dva pogotka u mreži i nula osvojenih bodova. Presudili su trenuci inspiracije Marka Lončara u 23. te Josipa Krznarića u 66., koji je zabio samo tri minute nakon što je ušao u igru. Lučko se nakon slabog starta u prvenstvu popelo do petog mjesta, dok je Mosor drugim uzastopnim porazom skliznuo na deveto.

Kolo nakon što su ostvarili prvu drugoligašku pobjedu kući protiv Rudeša, igrači stobrečkog Primorca 1929 nisu uspjeli pozitivno dočekati kraj ogleda u Mladini, no bili su vrlo blizu boda. Vinogradar je poveo dvije minute prije kraja prvog dijela nakon što je poentirao 17-godišnji Mihael Medven. Stobrečani su se vratili na ulasku u posljednjih deset minuta preko Marina Jurine, a na samom kraju dvoboja velika tri boda za domaćine donosi Nikola Bucković, adut s klupe.

Jedina gostujuća pobjeda osmog kola pripala je Pomorcu koji je rezultatom 2:1 nadvisio HAŠK na zagrebačkoj Pešćenici. Kostrenjani su do početne prednosti stigli pogotkom Domagoja Prtenjače sredinom prvog poluvremena i uz minimalnu prednost otišli na odmor. Iako je Mile Škorić poravnao na 1:1 s bijele točke u 11. minuti nastavka, nakon samo dvije minute gosti su vratili vodstvo zahvaljujući Antunu Dunkoviću te ga sačuvali do kraja. Pomorac se tako digao na 12. mjesto upisavši tri boda nakon četiri uzastopna neuspjeha, dok je HAŠK ostao tik ispod svog protivnika, na 13. poziciji.