Prva pobjeda Radničkog, prva gostujuća pobjeda Budućnosti

Ante Zovko • nedjelja, 14.10.2012.

Prva i posljednja utakmica subotnjeg rasporeda četvrtog kola ABA lige završena je pobjedama gostiju. Radnički je slavio u Skoplju, a Budućnost u Szolnoku.

Uz 17 poena Bunića i 15 Ivanovića, Budućnost je pregazila Szolnoki sa 75:50 i upisala prvu gostujuću pobjedu ove sezone u ABA ligi.

Sve važno dogodilo se u prvoj četvrtini. Crnogorska momčad odigrala je sjajnu obranu i dobila prvu dionicu 26:6. U sljedeće dvije četvrtine uspjela je održati prednost od 20 razlike, a u posljednjoj dodatno je povećala (18:12).

I Budućnost je imala problema s Martonom Baderom (14 poena, 11 skokova), dok je Simon dodao deset. Milošević je kod gostiju imao deset poena i sedam skokova.

Nakon što je struci i igračima oduzeto pola primanja zbog tri poraza na startu regionalne lige, Radnički se probudio i pobijedio u Skoplju MZT 83:75.

Nakon izjednačene prve četvrtine, u drugoj se bude šuteri Kragujevčana i rade seriju za vodstvo 40:31 na poluvremenu. Neko vrijeme gosti su držali 15-ak poena razlike, da bi u 33. minuti bilo tek 68:62. Međutim, Ćapin (16 poena, četiri asistencije), Amaning (15) i Worthington (14) su održali prednost na desetak poena.

Stojanovski je zabio 19 poena (deset skokova) za MZT, Davis 11 (osam skokova).