Igra na "refule" Zadar odvela u poraz

Mišo Gulić • ponedjeljak, 15.10.2012.

Zadar je na svom parketu u četvrtom kolu ABA lige poražen od Union Olimpije, u utakmici koju su gosti kontrolirali u najvećem dijelu. Gostima je svakako pomogla i činjenica da je zadarska igra varirala od vrlo dobre do izuzetno loše, a pogled na konačan rezultat jasno će otkriti da je onih loših dijelova ipak bilo nešto više.

Zadarski plan za ovu sezonu bio je - pobjede doma, a u gostima što se uhvati. Držalo je to vodu svega četiri kola, sve do dolaska zahuktale Union Olimpije koja je na neki način rutinirano i bez osobito briljantne predstave došla do novih bodova.

Nije domaćima bio od velike pomoći niti povratnički dvojac Kaštropil - Ivanov, očito je da je pauza ostavila velikog traga na njihovoj formi, falio je i doprinos Vrbanca koji je susret zaključio sa svega devet koševa, od čega tek dva pogođena šuta iz igre.

Uvodni dio susreta, baš kao i cijela prva četvrtina, protekli su u vrlo izjednačenoj predstavi. Iz minute u minutu momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, činilo se na samom kraju da će Slovenci na prvi dvominutni odmor odnijeti četiri koša viška, no tada je Delaš sa zvukom sirene i udaljenosti od preko deset metara zabio tricu i vratio svoju momčad u priključak (25:26).

Sredinom druge četvrtine Olimpija se počela odvajati, stali su zadarski šuteri, dok je s druge strane Page pogodio svoju treću tricu, raspucao se i Blažič u međuvremenu, pa se prednost gostiju u 17. minuti popela na plus devet (32:41). Zadrani su izvjesno vrijeme "živjeli" isključivo od slobodnih bacanja, no u posljednjoj minuti dvije kontre (Delaš i Travis u posljednjoj sekundi) Zadar ponovno vraćaju u igru (39:41).

Zadar je vrlo loše ušao u drugi dio, nekoliko izgubljenih lopti te isforsiranih šuteva Slovenci su iskoristili da ponovno pobjegnu, ovaj put na plus osam (39:47), ali probudili su se domaćini na vrijeme i koševima Kaštropila i Travisa prekinuli seriju gostiju. Kratkog je vijeka bila zadarska dobra igra, zaredali su domaći ponovno s greškama, a do kraja treće četvrtine Olimpija na krilima Blažića dolazi do rekordnih 13 koševa viška (48:61).

Zadrani su dobro otvorili završnu dionicu, serija 6-0 je vratila nadu u preokret, no manjak kontinuiteta i igra na "refule" bila je osuđena na propast pa su Slovenci po tko zna koji put vratili standardnih desetak koševa prednosti, što su zadržali do kraja susreta (66:78).

Prvo ime kod domaćih bio je Travis s postignutih 18 koševa, ali uz dosta ispucanih lopti (8/17), dok su gosti imali široku lepezu strijelaca, pa je tako Page zabio 16, Blažić 13, Prepelić i Omić po 12, a Baynes 11 koševa.

• Obrisan korisnik16.10.2012. u 11:53
    Travis je dobar igrac, i ne slazem se da igra beka sutera, pa covjek ima jako dobar sut s poludistance a i trice danas, sta bi trebao ne koristit svoje talente, a skupio je 8 skokova, ima onu lijepu ukradenu na kraju prvog i jednu ili dvije blokade, za Allena se slazem, ako su napravili ugovor da... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik16.10.2012. u 04:28
    A hebiga, ovo je na zalost trenutno plafon zadarske kosarke. Slazem se sa balaspo da se treba vise okrenuti politici Splita i uvoditi mlade talente kojih Zadar svakako ima i uvjek je i imao i probati vratiti kojeg starijeg zadarskog igraca jer zadarska igra je uvjek bila igra sa srcem, a kad to... [više na forumu]
  • balaspo16.10.2012. u 00:34
    nisan gleda utakmicu al se prema onome šta znan od lani i prema statistici mogu slozit s tobom.a vrbanc je razbija cibonu lani i od tada rijetko i pola od te utakmice odigra.... zadar bi triba ka split smanjit broj stranaca, ili ih uopce ne dovodit jer jebe se njima za klub, nnjima je bitna... [više na forumu]
    balaspo
  • Obrisan korisnik15.10.2012. u 22:44
    Davno sam gledao lošiju košarku s obje strane, negledljivo, na trenutke i smiješno. Čak je i utakmica Zadar-Ragusa(ženska košarka, da ne bude zabune) bila puno zanimljivija. Da krenem od razigravača prema višima. Prostran možda nešto može u napadu, ali obrambeno ne može ni stolicu čuvati, isto kao... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik15.10.2012. u 22:28
    "kad na tebe pljunu rana puna je soli, ali Zadar se voli ma koliko boli". biti će bolje valjda.