1. Hrvatska nogometna liga, 12. kolo, 20.10.2012, 15:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 3200
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Borut Križarić (Čakovec), Dražen Fejer (Bjelovar)
Inter-Zaprešić
0:2(0:0) Dinamo
Ante Puljić 61'
Duje Čop 81'
Dinamo

Golovima Puljića i Čopa Dinamo odnio bodove iz Zaprešića

Iz Zaprešića:Igor Šestak • subota, 20.10.2012.

Nogometaši Intera iz Zaprešića nisu uspjeli drugi put zaredom pokvariti Dinamove pripreme za Ligu prvaka. U srpnju su u prvom kolu MAXtv Prve lige na Maksimiru izborili remi 1:1, ali u Zaprešiću u utakmici 12. kola nisu mogli do bodova. Dinamo nije odigrao utakmicu za pamćenje, ali je golovima Puljića i Čopa u drugom poluvremenu osigurao nova tri boda i učvrstio svoje vodstvo na prvenstvenoj tablici.

Marko Ćosić
16'
9
Matija Matko
46'
3
Ivan Čeliković
67'
Ante Čačić

Nakon što je odigrana prva trećina MAXtv Prve lige, Inter i Dinamo odigrali su drugi međusobni susret u ovoj sezoni. Utakmica prvog kola igrana je na Maksimiru 21. srpnja, a završila je podjelom bodova. Tri mjeseca kasnije isti su se protivnici susreli na stadionu u Zaprešiću, ali iznenađenja nije bilo. U prilično blijedoj utakmici Dinamo je postigao dva pogotka i osvojio sva tri boda.

Domaći trener Borimir Perković nije mogao računati na kapetana momčadi i strijelca pet prvenstvenih pogodaka, Tomislava Šarića. Kapetansku vrpcu ponio je vratar Santini, a obrambenu četvorku ispred njega činili su Plazanić, Batur, Bagarić i Kramarić. U sredini veznog reda djelovali su Milardović, Mlinar i Herceg, Dinamo su preko krila napadali Gorgiev i Oršić, a najistureniji napadač bio je Budimir.

Ante Čačić još je jednom promiješao svoj sastav pa su na klupi ovaj put ostali Tonel, Sammir i Beqiraj, baš kao i mladi Halilović, a Vida se nije našao među prijavljenim igračima. Kao i kod Intera, i Dinamovu kapetansku traku je ponio vratar, nezamjenjivi Ivan Kelava. Stoperske pozicije zauzeli su Šimunić i Puljić, a vrlo ofenzivno igrali su braniči Vrsaljko i Pivarić. Tandem zadnjih veznih činili su Ademi i Brozović, ispred njih igrali su Ibanez, Kovačić i Čop, a najistureniji igrač bio je Krstanović.

Utakmica je započela u vrlo sporom ritmu, a gledatelji u Zaprešiću na prvi udarac prema suparničkim vratima čekali su sve do 14. minute kada je prema Kelavi mlako pucao Gorgiev. Najbolju situaciju za Dinamo u uvodnom dijelu utakmice imao je Krstanović, ali nije dobro primio loptu u kaznenom prostoru domaćih.

Već u 16. minuti domaći strateg je morao mijenjati. Ozlijeđenog stopera Bagarića zamijenio je 18-godišnji Marko Čosić, kojem je to bio tek drugi nastup u prvenstvu. No, ta prisilna izmjena nije poremetila obranu Intera. Dinamo je svoj prvi udarac prema vratima Santinija uputio u 23. minuti, ali je vratar zaustavio pokušaj Čopa.

Čop je u 36. minuti dobro poslužio Krstanovića, ali Santini je bio na mjestu i odbio loptu u korner. Domaći vratar istaknuo se i tri minute kasnije kada je odlično obranio Ibanezov slobodni udarac. Modri su imali još jednu dobru situaciju u 44. minuti kada je Milardović izgubio loptu na svojoj polovici, ali Ibanez je predugo vukao loptu i u konačnici loše dodao Krstanoviću pa se domaća obrana postavila i otklonila opasnost.

Drugo poluvrijeme počelo je u istom tonu, sporom i nekreativnom igrom s obje strane. Do 59. minute nije bilo pravih prilika, a onda je Čačić u igru poslao novog hrvatskog reprezentativca, Sammira, i Modri su poveli samo dvije minute kasnije. Dinamova desetka ubacila je loptu s ruba kaznenog prostora, a loptu je glavom u mrežu poslao stoper Ante Puljić.

I nakon postignutog pogotka Dinamo je nastavio dominirati. Domaćini nisu uspjeli opasnije zaprijetiti Kelavinim vratima, a Perković je ubrzo morao iz igre izvaditi i drugog stopera, Luku Batura, također zbog ozljede.

Odličnu priliku za Modre imao je Ibanez u 64. minuti. Argentinac je utrčao iza leđa obrane Intera, primio jednu dubinsku loptu, zaobišao vratara Santinija, ali onda iz teške pozicije pogodio vanjski dio mreže. Čop je u 76. minuti izbio sam pred Santinija, ali ga nije uspio svladati. Odbijena lopta stigla je ponovno do Čopa, ali je Santini obranio i drugi pokušaj Dinamovog napadača.

Do drugog pogotka Modri su došli u 81. minuti. Sammir je pronašao Ibaneza, a Argentinac proslijedio loptu do Čopa. Dinamov napadač snažnim je udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio mrežu Santinija za 2:0.

Dinamo je mirno priveo utakmicu kraju, a mogao je i do trećeg pogotka da su njegovi napadači bili malo prisebniji u završnicama akcija. Valja istaknuti da je novih 15 minuta u dresu Dinama odigrao Alen Halilović i istaknuo se s nekoliko kreativnih poteza. Domaćini su utakmicu završili s deset igrača jer se ozlijedio i Čosić.

Ovom pobjedom Dinamo je učvrstio svoje prvo mjesto i sada ima 29 osvojenih bodova, a Inter je ostao na devetom mjestu s 11 osvojenih bodova.