Ante Dubravac • nedjelja, 04.11.2012.

Deseto kolo španjolskog nogometnog prvenstva nastavljeno je susretima između Deportiva i Mallorce te Osasune i Valladolida. Deportivo je napokon prekinuo crnu seriju dok je Valladolid slavio kod najlošije momčadi lige.

Nakon što su prije tri dana odmjerili snage u susretu kupa Kralja nogometaši Deportiva i Mallorce ponovo su se sastali, ovoga puta u sklopu desetog kola Primere. Uoči susreta Deportivo sedam susreta u nizu nije došao do tri boda dok je Mallorcina crna serija došla do broja od četiri.

Nakon uvodnog ispitivanja snaga domaćini su preuzeli blagu terensku inicijativu, a bolju igru su naplatili u 30. minuti kada je iskusni Juan Carlos Valeron asistirao Brunu Gami koji zabija za vodstvo domaćina 1:0.

U nastavku susreta gosti su pokušali doći do izjednačenja, ali unatoč tome što su imali više udaraca prema golu od domaćina rezultatske promijene nije bilo pa je Deportivo došao do tek svoje druge pobjede nakon povratka u elitno društvo španjolskog nogometa.

U idućem kolu Deportivo gostuje kod Real Zaragoze dok će Mallorca dočekati Barcelonu.

Posljednjeplasirana momčad lige Osasuna na svom je stadionu dočekala Real Valladolid koji u posljednja tri susreta ima jedan poraz i dva neriješena ishoda.

Unatoč tome što su dominirali tijekom prvih 45 minuta, imali veći posjed lopte i nekoliko prilika domaćini nisu uspijevali pronaći put do mreže vratara Hernandez, a o igri gostiju dovoljno govori podatak da su u prvom poluvremenu uputili samo jedan udarac prema vratima Osasune.

I početak nastavka protekao je u sličnom ozračju kao i prva dionica susreta, ali su od 76. minute stvari za domaćine krenule po zlu. Prvo je drugi žuti, isključujući crveni karton zaradio Ruben, da bi u 83. minuti gosti iskoristili brojčanu prednost. Dodavanje Manucha Goncalvesa lijepim lobom s ruba šesnaesterca u pogodak vrijedan tri boda pretvara Patrick Ebert.