Primera División, 10. kolo, 05.11.2012, 21:30 h
Getafe 2:4 Real Betis
Real Betis

Betis u golijadi slavio kod Getafea

Ante Dubravac • ponedjeljak, 05.11.2012.

U posljednjem susretu desetog kola španjolskog nogometnog prvenstva nogometaši Getafea su na svom stadionu dočekali Betis. Uspješniji su bili gosti koji su slavili rezultatom 4:2.

Uoči gostovanja kod Getafea Betis je bio u pozitivnoj seriji od tri susreta bez poraza pri čemu su zabilježili dvije pobjede, a da u ta tri dvoboja nisu primili niti jedan pogodak.

Prvih 45 minuta proteklo je u izjednačenoj borbi između dva šesnaesterca uz blagu prednost koju su imali domaćini, ali pogodaka nije bilo pa se na odmor otišlo s početnih 0:0.

Nastavak susreta je ponudio puno življu, ali i efikasniju igru. Gosti su do početne prednosti došli u 59. minuti kada je za 1:0 zabio Jorge Molina. Međutim samo devet minuta kasnije Diego Castro vraća stvari na početak.

Ali bio je to samo trenutni bljesak domaćina koji su do kraja susreta potpuno potonuli. U 74. minuti za 2:1 zabija Benat Etxebarria da bi dvije minute kasnije prednost povećao Ruben Castro.

Međutim ni to nije bio kraj događanjima u zanimljivom drugom poluvremenu. U 90. minuti nadu domaćinima da mogu doći barem do boda vraća Pedro Leon, ali u sudačkoj nadoknadi konačnih 4:2 postavlja Salva Sevilla i osigurava vrijedna tri boda Betisu.

U idućem kolu Getafe gostuje kod Atletico Madrida dok će Betis dočekati Granadu.