Rakitiću 84 minute u neuspješnom probijanju Levanteovog bunkera

Ante Dubravac • nedjelja, 04.11.2012.

Nogometaši Athletic Bilbaa slavili su na gostovanju kod Granade dok je Ivan Rakitić sa svojom Sevillom unatoč boljoj igri i terenskoj dominaciji odigrao samo 0:0 protiv Levantea.

Vjerojatno nitko nije očekivao da će nogometaši Athletic Bilbaa nakon devet kola biti na 18. mjestu prvenstvene ljestvice sa samo osam osvojenih bodova. Upravo je u takvom stanju bila momčad Marcela Bielse uoči gostovanja kod Granade.

Da su gosti ipak kvalitetnija momčad unatoč trenutnom stanju na ljestvici nogometaši Athletica pokazali su od prve minute dvoboja, a stvari su na svoje mjesto počele sjedati u 13. minuti kada je najstrožu kaznu u vodstvo gostiju pretvorio Aritz Aduriz.

Gosti nastavljaju s boljom igrom, a u 27. minuti Athletic udvostručuje vodstsvo. Svojim drugim pogotkom Aduriz donosi svojoj momčadi prednost od 2:0 te osigurava miran odlazak na odmor.

U nastavak susreta puno bolje ulazi Granada, a kao plod bolje igre u 53. minuti dolazi do smanjenja rezultata. Strijelac za 2:1 bio je Youssef El Arabi. Unatoč naporima domaćina do kraja susreta nije bilo promijene rezultata pa se gosti kući vraćaju s vrijedna tri boda.

U 11. kolu Granada gostuje kod Betisa dok će Athletic na svom stadionu dočekati Sevillu.

U posljednjem susretnu nedjeljnoga rasporeda Primere Ivan Rakitić, koji je utakmicu započeo od prve minute, je sa svojom Sevillom dočekao Levante.

Unatoč posjedu lopte od čak 71% te puno više udaraca prema golu vratara Munue nogometaši Seville nisu u prvih 45 minuta uspjeli doći do pogotka kojim bi unijeli mir u svoju igru već su se gosti uspješno branili pa se na odmor otišlo s početnih 0:0.

U istom ritmu proteklo je i drugo poluvrijeme i unatoč tome što je domaći strateg pokušao osvježiti momčad s tri nova igrača njegova momčad nije iskoristila niti jednu od svojih prilika te je Levante sretno i spretno izvukao bod na Ramon Sanchez Pizjuanu.