Primera División, 10. kolo, 03.11.2012, 22:00 h
Valencia
Valencia 2:0(1:0) Atlético Madrid
Atlético Madrid

Maj Gašparac • subota, 03.11.2012.

Nogometaši Valencije nanijeli su u desetom kolu španjolskog prvenstva prvi poraz Atletico Madridu. Šišmiši su slavili zahvaljujući Robertu Soldadu, koji je postigao vrlo lijep pogodak u prvom poluvremenu te Valdezu, koji je riješio pitanje pobjednika u sudačkoj nadoknadi.

Valencia - Atletico Madrid 2:0 (1:0)

Španjolsko prvenstvo, 10. kolo
Valencia, Estadio de Mestalla

Strijelci: Soldado 20', Valdez 90+3'

Valencia: Alves, Pereira, Rami (od 65' Victor Ruiz), Ricardo Costa, Cissokho, Gago, Tino Costa, Feghouli, Jonas (od 81. Banega), Guardado, Soldado (od 88' Valdez)
Trener: M. Pellegrino

Atletico Madrid: Courtois, Juanfran, Miranda, Godín, Filipe Luis, Tiago (od 70' Mario Suárez), Gabi (od 68' Raul Garcia), Adrián, Emre (od 56' Christian Rodriguez), Arda, Falcao
Trener: D. Simeone

U derbiju desetog kola španjolskog prvenstva nogometaši Valencije svladali su na domaćem terenu Atletico Madrid rezultatom 2:0 i tako klubu iz glavnog grada nanijeli prvi poraz u sezoni. Šišmiši su poveli nakon 20 minuta igre kada je vrlo lijep pogodak postigao Roberto Soldado, a pobjedu su potvrdili u sudačkoj nadoknadi zgoditkom Valdeza.

Sam početak prvog poluvremena na Mestalli nije donio mnogo uzbuđenja, a prvi su opasnije zaprijetili gostujući nogometaši nakon 15 minuta igre kada je pucao Miranda, a njegov udarac zaustavio vratar Valencije Diego Alves.

Nedugo kasnije nakon toga nogometaši Valencije su poveli. Igrala se 20. minuta kada je Adil Rami ubačajem iz daljine pronašao Soldada, koji iz prve, volejem, sa sedam metara šalje loptu u mrežu.

Nakon što su primili pogodak gosti su pokušali odmah izjednačiti, no u narednim minutama tek su izborili nekoliko udaraca iz kuta koji nisu predstavljali problem za Alvesa.

S druge strane, nakon nešto više od pola sata još jednom je pokušao zaprijetiti Soldado, no nije bio uspješan. Do kraja poluvremena više nije bilo promjene rezultata, a tek vrijedi izdvojiti kako je u 42. minuti sudac isključio trenera Valencije Mauricija Pellegrina zbog prigovora.

Gosti su vrlo motivirano ušli i u drugo poluvrijeme. Nakon dvije minute igre Arda Turan je zaprijetio udarcem iz daljine, a nedugo kasnije pokušao je i Juanfran, ali rezultat se nije mijenjao. Nogometaši Atletica su nastavili s pritiskom prema golu Valencije i u narednim minutama. Nakon gotovo sat vremena igre Felipe je pronašao Falcaa, čiji udarac glavom nije bio uspješan. Deset minuta kasnije bezuspješno je pokušao i Arda Turan.

U samoj završnici utakmice domaćini su stigli i do drugog pogotka. Nakon što je vodstvo Valencije bezuspješno pokušao udvostručiti Guardado deset minuta prije kraja, to je uspjelo Valdezu u sudačkoj nadoknadi.

Nakon ovog poraza Atletico Madrida Barcelona je sama na vrhu tablice s 28 osvojenih bodova, dok je momčad Diega Simeonea ostala na njih 25.

U sljedećem kolu Atletico očekuje dvoboj s Getafeom, a Valenciju gostovanje kod Real Valladolida.