Inspirirani Cantu učinio Fener nemoćnim

Ivor Krapac • četvrtak, 08.11.2012.

Sasvim neočekivano, prva utakmica petog kola skupine A košarkaške Eurolige donijela je uvjerljivu pobjedu Mapooro Cantua. Talijanska momčad je pred svojim navijačima pokazala previše za Fenerbahče Ülker, zadajući gostima velike glavobolje ponajprije odličnom obranom, kojom su dominirali tijekom svih 40 minuta...

Fenerbahče Ülker nije doživio ugodnu večer na gostovanju u Cantuu u petom ovosezonskom nastupu u Euroligi. Bez puno pravih rješenja za obranu suparničke momčadi, u kojoj nije bilo većih padova ni u jednoj fazi utakmice, Fener je u Italiji izgubio s 82:58, držeći priključak samo do završnice prve četvrtine.

Domaća momčad napravila je prvu veću seriju između sedme i 10. minute, s 9:0 za bijeg do 21:10, uz četiri poena Jeffa Brooksa u tom razdoblju. Stvari nisu postale puno ljepše za goste ni u nastavku. Nakon kratkog oporavka smanjenjem na 23:16, Fener se sredinom druge četvrtine našao u još većim problemima, sa zaostatkom od 32:18, dok je minutu i pol do kraja prvog poluvremena Cantu već stigao i nadomak 20 razlike (41:22).

Trener talijanske momčadi Andrea Trinchieri mogao je biti vrlo zadovoljan s prvih 20 minuta, a srećom za njega, ništa bitno nije se promijenilo ni u preostale dvije četvrtine. Mapooro je u trećoj imao i dotad najvećih +21, 57:36 u 27. minuti, a u posljednjoj Fener više nije bio bliže od 13 poena zaostatka.

Kako bi zaključili u stilu, domaći su razveselili svoje navijače i sa završnom mini-serijom od 6:0, za +24 na kraju utakmice.

Raspoloženi Cantu je ove večeri dobio najviše od četvorice dvoznamenkastih strijelaca. Jonathan Tabu imao je 16 poena i sedam asistencija, Jeff Brooks i Marco Cusin dodali su po 15 poena, Brooks s pet, a Cusin sa šest skokova, dok je Pietro Aradori ubilježio 14 poena.

Goste je s 10 poena vodio Romain Sato, koji je imao i pet izgubljenih lopti. Bojan Bogdanović je 21 minutu na parketu iskoristio za osam poena uz 4/8 iz igre, sa šest od tih osam poena u drugoj četvrtini.

• Obrisan korisnik09.11.2012. u 14:35
    nikad ništa od turskih klubova! mogu ulupati i 50 milijuna eura u 1 sezoni i opet neće dalje od 1/4-finala u EL! nevjerojatno....izgleda da to, što toliko novce troše I JEST problem....igrači dolaze samo uzeti veliku lovu, a za rezultat ih zaboli ona stvar. to mi je ipak čudno, jer turci vole... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik09.11.2012. u 13:23
    Izgleda da igrači Fenera ne šljive trenera ni 5 posto. Skupa ekipa se raspala i ne izgleda da če se sastavit. Bojan je na tapeti od početka sezone.