Žorić i Simon donijeli četvrtu pobjedu Repeši, Maccabi neokrznut prošao i Albu

Mišo Gulić • petak, 09.11.2012.

Sjajnu utakmicu odigrali su hrvatski reprezentativci Luka Žorić i Kruno Simon, koji su bili najzaslužniji za nove bodove Unicaje koja je u petom kolu gostovala kod francuskog Chalona. U istoj skupini, nakon vrlo uzbudljive završnice, Maccabi je pokazao više spretnosti te i dalje, uz savršen učinak, zadržao vodeće mjesto u grupi B.

Elan Chalon - Unicaja Malaga 77:88 (21:24, 11:20, 29:24, 17:20)

Unicaja Jasmina Repeše do svoje je četvrte pobjede za redom došla u gostima kod Elan Chalona, kojem je to pak bio četvrti poraz. Ono što svakako može veseliti jest podatak da su upravo Kruno Simon i Luka Žorić bili najbolji pojedinci u svojoj momčadi.

Nakon relativno dobrog početka, domaćin je počeo popuštati, pred kraj prve četvrtine zaostajao je devet koševa, no do kraja istog perioda uspjeli su to svesti na prihvatljivih minus četiri. Nastavak susreta donio je dosta čvrstu košarku, dosta se istina i griješilo, ali ipak manje Španjolci za koje je ključan čovjek u tom periodu bio Žorić na krilima čije igre su na odmor odnijeli 12 koševa viška (32:44).

Žoriću se u nastavku priključio i Simon, koji je sredinom četvrtine zaradio i tehničku grešku, no nisu to domaći iskoristili za priključak. Do kraja susreta Unicaja je rutinirano branila desetak koševa viška i utakmicu mirno privela kraju za konačnih 77:88.

Najbolji u pobjedničkoj momčadi bili su Žorić koji je zabio 17 koševa (4/8) te dodao sedam skokova, a jednako dobar bio je i drugi Hrvat, Krunoslav Simon, kraj čijeg je imena stajao učinak od 16 koševa (5/7). Jedini raspoloženi igrač u francuskoj momčadi bio je Schilb koji je ubacio 24 koša.

Alba - Maccabi Electra 76:78 (10:16, 25:22, 17:18, 24:22)

Na savršenom učinku ostao je i Maccabi koji je do pete pobjede, nakon dramatične završnice, došao u Berlinu kod Albe koja je još jednom pokazala da ove sezone neće biti lak zalogaj nikom u Euroligi. Ipak, oni su morali potpisati svoj treći uzastopni poraz, no na kontu također imaju i dvije uvodne pobjede, stoga nema razloga panici.

Nijemci su katastrofalno otvorili susret, naprosto im ništa nije ulazilo, no njihovu indisponiranost gosti nisu kaznili, jer su u tim trenutcima bili tek nešto malo bolji, ali zato se otvorilo u nastavku susreta. Raspucali su se Djedović s jedne i Smith s druge strane, što je značilo da ni nakon 20 minuta igre nijedna momčad nije imala izraženiju prednost, ali ipak tri koša više stajala su na strani Maccabija (35:38).

Slično se nastavilo i u drugom dijelu, momčadi su se konstantno izmjenjivale u vodstvu, a takva slika potrajala je i sve do same završnice u kojoj su se spretnijima pokazali Izraelci. Naime, tridesetak sekundi prije kraja Avdalović je smanjio na minus dva (76:78), zatim desetak sekundi prije kraja ukrao loptu, proslijedio je do Shaffartzika čiji pokušaj za tri i eventualnu pobjedu završava van obruča, što i nije čudilo s obzirom da je na utakmici ukupno šutirao 1/12.

Prvo ime kod domaćih bio je Djedović s ubačenih 17 koševa, ali i sedam skokova, dok je za istu momčad 14 dodao i Thompson. Izraelce je predvodio Smith koji je zabio 20 koševa, a 11 je djelo Pninija.

• Obrisan korisnik09.11.2012. u 01:17
    gledao sam zadnju četvrtinu Maccabija i bezveze su sami sebi zakomplicirali.. imali su napad za laganih +10 i nakon toga počeli s glupostima po parketu
  • pikepiletina09.11.2012. u 00:41
    svaka oast Unicaja! ovo se zove pobjeda na hrvatski pogon! Repeea-§oria-Simon sjajni!