Montepaschi zamrznuo Prokom na "-35"

Josip Tolić • petak, 09.11.2012.

U posljednjoj utakmici petog kola skupine B Eurolige Montepaschi je na gostovanju kod Asseco Prokoma u Gdyniji slavio 101:66 i bitno popravio svoje šanse za prolazak u Top 16 nakon katastrofalnog starta.

Potpuno nemoćna i razbijena bila je momčad poljskog košarkaškog prvaka Prokoma u utakmici petog kola skupine B Eurolige. U Gdyniji je gostovao Montepaschi iz Siene i ubacio 101 koš domaćinima, a njih ostavio na skromnih 66.

Dobro su se Poljaci držali u uvodnih deset minuta i parirali sedmerostrukom prvaku na Čizmi. Nakon prve četvrtine i minimalne prednosti za Prokom (22:21), postala je to potpuno jednosmjerna utakmica. U trećoj dionici Siena je pokazala svu svoju moć dobivši je 12:37, da bi na kraju prednost iznosila 35 koševa razlike.

Fantastičan je u talijanskim redovima ponovno bio Bobby Brown. 28-godišnji Amerikanac ubacio je 27 koševa, od čega šest trica te je dodao sedam asistencija. Na drugoj strani Alex Pecker bio je najučinkovitiji s 15 poena.

Montepaschi je ovom pobjedom, drugom uzastopnom, preskočio Albu i sada drži treću poziciju (2-3). Prokom je ostao posljednji s omjerom 1-4.

U sljedećem kolu 15. studenog Prokom i Chalon igraju derbi začelja, Unicaja putuje u Tel Aviv pokušati pokvariti savršeni učinak Maccabiju, dok će Alba kraj serije od tri poraza tražiti u Berlinu protiv Montepaschija.