Napadački raspoložena Cedevita bez problema do pobjede nad Krkom

Iz Doma sportova:Edvard Burić • nedjelja, 02.12.2012.

Košarkaši Cedevite ubilježili su očekivanu pobjedu u 11. kolu ABA lige. U Domu sportova gostovala je Krka koja nije mogla parirati napadački raspoloženom domaćinu i ubilježila je visok poraz 97:78. Cedevita je bila iznimno raspoložena u šutu za tri poena i imala je petoricu dvoznamenkastih u svojim redovima koje je predvodio preporođeni Bracey Wright s 20 poena...

Cedevita je pobjedom nad Krkom izliječila rane euroligaškog poraza od Efesa. Raspoloženi Zagrepčani u drugoj su četvrtini potpuno nadigrali Slovence, dobili je 29:11 i do kraja mirno čuvali prednost.

Prvih deset minuta uz puno koševa dalekometnom tricom iz gotovo nemoguće situacije zatvara Matej Rojc (22:24). To kao da je razljutilo momčad Ace Petrovića koja u drugoj četvrtini uz vrlo atraktivnu i brzu igru kontinuirano povećava prednost. Na poluvrijeme se otišlo s 51:36 za Cedevitu.

Zagrepčane je u stvaranju razlike s napadačke strane najviše pokretao Wright (17 koševa u prvih 20 minuta, a proveo je i najviše vremena na parketu - 16:48 minuta). Gosti nisu našli pravi odgovor na igru hrvatskog euroligaša i praktički su već na poluvremenu izgubili utakmicu.

Cedevita je nakon minimalnog zaostatka početkom druge četvrtine (27:28 košem Pajića), napravila seriju 30:7 i otišla na +22 (57:35). Gosti su malo smanjili na 57:43, a ta je razlika i ostala nakon treće četvrtine (68:54).

U posljednjoj četvrtini Cedevita je u potpunosti kontrolirala dvoboj i utakmicu dobila 97:78. Petrović je priliku dao svim igračima u zapisniku i sada se mirno može okrenuti Euroligi i domaćoj utakmici protiv europskog prvaka Olympiakosa u četvrtak.

Cedevitu je predvodio Wright s 20 koševa, a pratio ga je Lukša Andrić sa 16 koševa, šest skokova i četiri asistencije. Po 12 poena su dodali Babić, Ilievski i Gelabale. Kod gostiju Jure Lalić 17 koševa i pet skokova, a pratio ga je Edo Murić sa 16 koševa i također pet skokova.