Barcelona ostala jedina neporažena poslije beogradskog produžetka

Ante Zovko • četvrtak, 06.12.2012.

Partizan je odveo Barcelonu u produžetak u devetom kolu skupine D Eurolige, ali ostao kratak za za jedan poen (68:67). Katalonci su potvrdili nedodirljivost na prvoj poziciji, a Beograđani imaju šansu za drugi krug.

S omjerom 2-7 Partizan mora pobijediti Brose Baskets u Bambergu u posljednjem kolu skupine ako želi napraviti veliki pothvat s obzirom na to kako je startao u natjecanju.

Partizan tijekom cijele utakmice nije dopuštao gostima da se rezultatski odlijepe. Pet minuta prije kraja Katalonci su stigli do 53:48, ali Gagić i Westermann tricom izjednačuju. Westermann poslije Huertasove trice uzvraća svojom i asistira Lučiću za vodstvo 58:56. Navarro je, kao i mnogo puta prije, slobodnim bacanjima izvukao Barcelonu i izborio produžetke (58:58).

Barcelona je povela 62:58, da bi Gagić smanjio na koš razlike. Nakon što u cijelom drugom poluvremenu nije šutirao slobodna bacanja, Partizan dobiva priliku preko Lučića u četvrtoj minuti produžetka smanjiti. Navarro postavlja plus četiri minutu i pol prije kraja. Lučić gađa tricu - ne pogađa ni obruč - da bi opet dobio loptu i "rasparao" mrežicu. Gordić u sljedećem napadu gostiju faulira Huertasa, a ovaj pogađa oba bacanja. Jawai blokadom sprječava koš Partizana i slavlje domaćih u sjajnoj atmosferi izostalo je.

Najbolje razdoblje Partizana bila je druga četvrtina kad je preko Gordića, Bertansa, Todorovića, Gordona i Milosavljevića napravio 10:0 za 24:13. Barcelona nije zabila gotovo četiri i pol minute, ali je bila svježija u završnici poluvremena i smanjila na 30:25.

Utakmica u globalu nije bila oku ugodna. Partizan je imao 19 izgubljenih lopti, Barcelona 20. Partizan je šutirao tricu 3/12, Barcelona 3/20, pa se sve izbalansiralo. Strijelce kod domaćih predvodio je Milosavljević (14), Gagić i Musli dodali su po 12, a Lučić deset poena i osam skokova. Ante Tomić upisao je četiri poena i sedam skokova za 22 minute. Navarro je bio jedini dvoznamenkast s deset poena. Devet je postigao Ingles, a Wallace je imao sedam poena i devet skokova.