Bešiktaš se držao do sredine posljednje četvrtine, CSKA-u na kraju uvjerljivo slavlje

Ante Zovko • četvrtak, 06.12.2012.

Moskovski CSKA ostao je u utrci s Barcelonom za prvu poziciju u skupini D Eurolige pobjedom 87:72 protiv Bešiktaša koja zvuči uvjerljivije od onoga što se događalo na terenu.

Neopterećeni Bešiktaš, koji je ranije osigurao treće mjesto, vodio je dvije i pol četvrtine, a onda puknuo, nije postigao poena gotovo sedam minuta i doživio ružan poraz zahvaljujući ruskoj seriji 19:2.

Lišeni svakog pritiska, Turci su poveli od početka i tricama prijetili u prvoj četvrtini da bi se mogli značajnije odlijepiti. Vodili su 23:16, ali je CSKA uspio srezati na zaostatak 28:24. Damir Markota, koji je postigao 12 poena, ubacio je dva puta po dva poena za prvo dvoznamenkasto vodstvo Bešiktaša. Međutim, Christmas je predvodio CSKA u seriji 11:0 i vodstva 35:34. Hrvatski reprezentativac bio je jedan od najzaslužnijih što gosti nisu potonuli do kraja poluvremena koje završava vodstvom Bešiktaša 51:46.

CSKA se opet vraća. Weems pogađa tricu, dva poena s poludistance, a Christmas dodaje još jednu tricu za preokret (54:53). Cetin vraća Bešiktašu prednost, ali CSKA radi seriju 11:0 na krilima Teodosićevih asistencija.

Bilo je 67:61 nakon 30 minuta. Bešiktaš gotovo sedam minuta na prijelazu četvrtina nije postigao ni poena i CSKA je to iskoristio za prelazak u dvoznamenkastu prednost. Akin je pokušao vratiti nadu Bešiktašu (78:72), no Turci su potom potpuno potonuli. Teodosić pogađa tricu, a Kaun polaganje i povratka za goste više nije bilo.

Teodosić je završio s 11 asistencija. Weems je postigao 20 poena, Kaun 19 za 18 minuta, Krstić 15, a Hrjapa 14 uz osam skokova i pet asistencija. Christopher je predvodio Bešiktaš s 14 poena. Jerrells je postigao deset uz šest asistencija.