Panathinaikos bez Diamantidisa bez šanse u Istanbulu, Real se dugo hrvao s Broseom

Ante Zovko • četvrtak, 03.01.2013.

Anadolu Efes došao je do prve, a Real Madrid do druge pobjede u drugom kolu skupine E drugog kruga Eurolige. Panathinaikos je poslije tijesnog slavlja protiv Žalgirisa stradao u Istanbulu, a Brose Baskets se dobro držao do posljednje četvrtine protiv španjolskog prvaka, ali ipak doživio uvjerljiv drugi poraz.

Nakon što ga je CSKA dobio s 19 razlike u prvom kolu, Anadolu Efes naplatio je frustracije protiv Panathinaikosa koji je bio bezidejan bez svog "mozga", Dimitrisa Diamantidisa, kojeg je u startnoj petorci zamijenio Roko Ukić.

Već za tri minute Efes je napravio 9:2, a tricom Farmara u osmoj minuti imao je dvoznamenkastu prednost (18:7). Domaći su dobivali bitku pod košem i u jednom trenutku poveli 24:12, da bi Bramos s pet uzastopnih poena smanjio na 24:17 na kraju prve četvrtine. Savanović tricom podiže na 41:28 malo manje od tri minute prije poluvremena, na koje se odlazi s 45:32.

Gosti četiri minute u trećoj dionici nisu uspjeli ništa pogoditi, promašivali su Schortsanitis, Gist i Ukić, Erden je upisao svije blokade, a Vujačić, Lucas i Farmar odvode Efes do, pokazat će se, nedohvatljive prednosti 53:32.

Demoralizirana grčka momčad više nije imala šanse. Efes je održavao sigurnu razliku koristeći brojne promašaje gostiju i pogađajući visokom preciznošću.

Barać je igrao 22 minute upisavši šest poena, tri skoka i dvije blokade. Najefikasniji kod Efesa bio je Farmar s 13 poena, Savanović je dodao 11, a Lucas 12 uz pet asistencija. Bramos je imao 16 poena za Pao, ali i četiri izgubljene lopte. Schortsanitis je upisao 15 i tri asistencije. Ukić je proveo 19 minuta na parketu ubacivši četiri poena.

Real Madrid hrvao se u Bambergu s Brose Basketsom do sredine posljednje četvrtine, a onda pobjegao na nedohvatljivu prednost upisavši drugu pobjedu, 82:67.

Trica Reyesa zaključila je izjednačenu prvu četvrtinu (22:26), nakon čega je Real napravio seriju 9:0 i poveo 38:27 sredinom druge dionice. Brose odgovara sa 7:0, ali opet staje, pa Madriđani, uz tricu Rodrigueza, podižu prednost na poluvremenu na 38:47.

Nachbar tricom u četvrtoj minuti treće četvrtine približava Nijemce na 45:49, ali predvođen Mirotićem Real opet bježi na 45:53. Nažalost po goste, igrao je praktički samo Mirotić i Nachbar novom tricom postavlja 57:59 u posljednjoj minuti. Carroll šest minuta prije kraja polaže za osjetno vodstvo (59:69), što je bio početak serije 2:11 kojom je Real prelomio susret. Kad je Carroll spremio tricu četiri minute prije kraja, nadama Nijemaca došao je kraj.

Nachbar je postigao 19 poena, Gavel 17, a Ogilvy (tri blokade) 15 za Brose. Mirotić (7/9 za dva) ubacio je 19 poena dodavši osam skokova. Carroll je dodao 13, a Rodriguez 11 uz šest asistencija. Llull je imao jednu manje uz osam poena.