Filip Han • četvrtak, 14.02.2013.

Dobar su posao u prvim utakmicama šesnaestine finala Europske lige odradili gosti, s izuzetkom Olympiakosa. Chelsea, Benfica i Viktoria upisali su pobjede, Bordeaux je remizirao s kijevskim Dynamom, a Levante je kod kuće uvjerljivo porazio Grke...

Dynamo Kijev - Bordeaux 1:1
(Haruna 20'/ Obraniak 23')

Slika 3 od 3.

Dynamo nije uspio doći do pobjede kod kuće. Nakon što je poveo u 20. minuti zahvaljujući Lukmanu Haruni, Bordeauxu nije dugo trebalo da poravna rezultat. Samo tri minute poslije Ludovic Obraniak poravnava rezultat na 1:1 koji se do kraja utakmice nije mijenjao, makar je Gusev imao i priliku s bijele točke. No, pogodio je prečku.

Niko Kranjčar i Domagoj Vida počeli su utakmicu u prvih jedanaest. Kranjčar je uputio nekoliko solidnih udaraca prema protivničkom golu, no zamijenjen je u 61. minuti, a Vida je odigrao svih 90 minuta. Ognjen Vukojević nije ulazio u igru.

Sparta Prag - Chelsea 0:1
(Oscar 82')

Nije bilo puno događanja na praškoj utakmici u prvom poluvremenu. Udarce na gol uglavnom je upućivao Chelseaja, no svi su ti pokušaji završavali pokraj vrata ili u rukama Tomaša Vaclika. Pokušavali su Ramires, Torres, Lampard i Hazard, no nijedan od njih nije uspio zatresti domaću mrežu i na odmor se odlazi s rezultatom 0:0.

Agresivni napadi Chelseaja, koji su se nastavili i u drugom poluvremenu, isplatili su se u 82. minuti kada jedini gol na utakmici, poslije asistencije Hazarda, postiže Oscar koji je samo nekoliko trenutaka prije u igri zamijenio Matu. Rezultat se do kraja nije mijenjao iako su obje ekipe uputile nekoliko udaraca prema protivničkim vratima. Manuel Pamić u igru je ušao u 81. minuti.

Bayer Leverkusen - Benfica 0:1
(Cardozo 61')

Utakmica u Leverkusenu također je završila sa samo jednim pogotkom, no obje su ekipe imale svojih prilika. Michal Kadlec opasno je zaprijetio u 18. minuti nakon Bayerova kornera, no njegov je udarac zaustavio Artur. Do poluvremena nije bilo drugih značajnijih prilika, pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Benfica dolazi u vodstvo u 61. minuti kada Andre Almeida u sredini šesnaesterca pronalazi Cardoza, koji se varkom rješava Schwaaba, a zatim lijepim udarcem šalje loptu u mrežu. Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao.

Napoli - Viktoria Plzen 0:3
(Darida 28', Rajtoral 79', Tecl 90')

Slika 1 od 1.

Viktoria Plzen zadovoljna može otići iz Napulja. S tri postignuta i bez primljenog pogotka, Česi imaju ogromnu prednost uoči uzvrata. Napoli je u 28. minuti načeo Vladimir Darida za jedini gol u prvom poluvremenu. Za drugi pogodak trebalo je čekati do 79. minute kada Rajtoral zabija za 2:0.

Treći i posljednji gol na utakmici postigao je Stanislav Tecl na samom kraju utakmice, u 90. minuti. Napoli je ovim porazom prekinuo niz od 18 uzastopnih utakmica u kojima su postigli barem jedan gol i sada ih čeka vrlo težak posao u Češkoj.

Levante - Olympiakos 3:0
(Rios 10', Barkero 40', Martins 56')

Slika 2 od 2.

Levante nije imao problema s Olympiakosom, čemu je pripomogao i Djamel Abdoun dobivši crveni karton u 29. minuti utakmice. Levante je tada već vodio s 1:0 nakon što je Rios zabio u desetoj minuti.

U 40. minuti Barkero zabija iz penala za 2:0, što prije njega nije uspio napraviti Martins. Ipak, Nigerijac se za svoj promašaj iskupio u 56. minuti zabivši za konačnih 3:0.

• Obrisan korisnik15.02.2013. u 09:11
    Gledao Kiev vs Bordeaux i mogu reć da je trener Kieva Blohin jako glup. Frajer u 60oj min vadi Kranjčara, a ovaj dotad za 3 klase najbolji na terenu. Nisam inače Nikin fan, ali jučer je trčao, borio se cijelo vrijeme, pucao par puta dobro, driblao , proigravao.. Daleko najbolji igrač na terenu.. I... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik15.02.2013. u 02:37
    Sramota za Napoli, onda se "nogometni" fanatici čude zašto Italije nema 4 kluba u LP. Baš zato što su marljive Švabe u ovom natjecanju, koliko god bilo jadno mnogima, marljivo skupljale pobjede i dizale nacionalni koeficijent, a balavi Talijani ispadali još u pretkolima. Sramota! Uskoro... [više na forumu]
  • cameosis15.02.2013. u 00:01
    shvatili su oni to ozbiljno, ali nisu imali šanse. viktoria je igrala malo jači trening -- da su se uozbiljili, nakantali bi ih, ali europa liga je samo rekreacija za čehe.