Junak 0:0(0:0) Pomorac
Pomorac

Junak ponovno neuvjerljiv na domaćem terenu, Pomorac odnio bod

S Gradskog stadiona u Sinju:Mišo Gulić • subota, 16.03.2013.

Junak na vlastitom terenu nije uspio "potvrditi" tri boda koja je donio iz Imotskog kolo prije, tek 0:0 protiv Pomorca sinjsku je momčad dodatno udaljilo od pozicije broj devet koja jamči isti rang natjecanja i naredne sezone...

Junak - Pomorac 0:0

Sinj, Gradski stadion, gledatelja: 350

Sudac: Ivan Kumpar (Stubičke Toplice)

Junak: Runje, Matas, Poljak, Matić, Petričić, Režić (od 69. Kozina), Vrdoljak (od 78. Ramljak), Malčić, Vuković, Tadić (od 52. Midenjak), Medvid.
Trener: Dean Računica

Pomorac: Kulić, Turkalj, Čuturilo (od 73. Živulić), Muminović (od 64. Dunković), Boban (od 69. Mance), Lepinjica, Sušac, Pilčić, Damiš, Datković, Grujević.
Trener: Ranko Buketa

Domaći teren i igranje pred vlastitim navijačima za Plave je očito postala otegotna okolnost, jer već drugo kolo za redom Sinjani su nemaštoviti, teško ulaze u prilike, a i ono malo što ih stvore, olako promaše. Iako je Sinjanima ovo bilo već šesto kolo u nizu bez poraza, teško da će im to poslužiti kao utjeha.

A početak je bio uistinu obećavajuć. Već nakon 30-ak sekundi Matas je krasno prošao po boku, zatim poslao povratnu loptu za Vrdoljaka koji s 18 metara gađa donji lijevi kut gola, no odlično je reagirao i vratar Kulić.

Gosti su uzvratili svega dvije minute potom, Čuturilo je primio loptu na vrhu kaznenog prostora Junaka, snažno odapeo, a njegov udarac završio je na gredi, nakon čega se igra u potpunosti preselila između dva šesnaesterca.

Do odlaska na odmor po jednu priliku imale su obje momčadi, Režić je u 26. minuti iz vrlo dobre situacije pucao u bliži vratarev kut, dok su gosti prijetili preko Bobana u 43., međutim, mreže se nisu tresle. Iako kvaliteta nogometa u prvom dijelu nije bila na zavidnoj razini, pravo "mučenje" uslijedilo je u nastavku.

Nakon desetak minuta obostranog napucavanja, Matas je s boka uputio opasan centaršut usporedno s gol linijom na dva metra udaljenosti, ali nitko od četiri domaća igrača nije bio dovoljno priseban da podmetne nogu i zabije gol. No, gosti to ipak nisu kaznili, jer naprosto u drugom dijelu nisu niti "primirisali" vratima Junaka.

Domaći strateg tada je krenuo po sve ili ništa, u igru ubacio dva nova napadača, svjesno oslabio ionako nevidljivu sredinu, ali ni takav taktički dodatak nije mu donio neke veće koristi, sve tamo do 84. minute i velike prilike u kojoj se našao Malčić.

Naime, najnovije pojačanje Plavih u prilici se našlo nakon što ga je uposlio Kozina, ali u trenutku kada je i vratar Pomorca već bio savladan, reakcija s pet metara bila je sve samo ne dobra, pa je i Kulić stigao reagirati te lakoćom otkloniti opasnost. Bila je to ujedno i posljednja obećavajuća situacija do kraja.

Sinjani su tako prosuli nova dva domaća boda, a deveta pozicija kojoj pretendiraju sada se čini kudikamo daljom nego je to bila uoči ovih 90 minuta u okviru 18. kola i do kraja prvenstva bit će potrebno pravo malo čudo da se izvuku iz ove situacije.

• Obrisan korisnik18.03.2013. u 07:50
    USF1926 hahahaha .svaka ti dala za komentar.ja iso pogledat tablicu ,a Junak zesca koma :-)
  • USF192616.03.2013. u 21:20
    Kao "tek" 0:0 protiv Pomorca, covjek bi pomislio da je Junak neka ekstra klasa a Pomorac amaterski klub...