Aragon zaustavio Granollers, Anaitasuna bolja od Academije Octavio

Zvonka Keliš • utorak, 26.03.2013.

Momčad Aragona u sklopu 23. je kola Lige Asobal zaustavila nalet Granollersa te je na svom terenu osigurala slavlje s tri pogotka razlike, dok je Valladolid s istom prednošću, također na svom terenu, bolji bio od Palme del Rio. Anaitasune je u nedjelju isto tako slavila pred svojom publikom, a Academia Octavio se kući vratila s porazom. Puerto Sagunto, pak, jedini osigurao pobjedu u gostima, naime, svladao je rukometaše Guadalajare.

Aragon - Fraikin Granollers 35:32 (18:14)

Zaragoza je bila domaćin zanimljivog susreta 23. kola Lige Asobal između rukometaša Aragona i Granollersa u kojem je domaćin na koncu uspio osigurati slavlje s tri pogotka razlike. Nakon uvodnih 3:2 gostiju domaća se momčad budi te preokreće rezultat u svoju korist (6:3). Ubrzo potom igrači Aragona imali su i 12:7 pa i 18:11 da bi do odlaska na odmor gostujuća momčad smanjila svoj zaostatak na minus četiri (14:18).

U nastavku dvoboja gostujući se rukometaši trude sustići svog suparnika pa tako u 48. minuti stižu na 25:27, ali ne uspijevaju i poravnati rezultat. Domaći rukometaši potom samo čuvaju stečenu prednost te konačno slave 35:32. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Demetrio Lozano s 11 postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Granollersa bio Nicklas Grundsten s osam golova.

Cuatro Rayas Valladolid - ARS Palma del Rio 25:22 (12:8)

Momčad Valladolida u sklopu 23. je kola Lige Asobal ugostila rukometaše Palme del Rio koji su se kući potom vratili s porazom s tri pogotka razlike. Domaćin je vrlo dobro krenuo u susret, poveo je 2:0 i 8:4 nakon čega se gosti ipak bude. Na predah se potom ide s domaćih +4 (12:8).

Gostujuća se momčad u nastavku trudi uhvatiti priključak te stiže na minimalan zaostatak, ali i poravnava rezultat na 18:18. Međutim, serijom 4-1 domaća se momčad potom odvaja na 24:19 te na kraju osigurava slavlje 25:22. Odličan je u redovima Valladolida bio Marko Krivokapić s pet pogodaka.

Helvetia Anaitasuna - Academia Octavio 32:23 (17:14)

U Pamploni je Anaitasuna, u sklopu 23. kola Lige Asobal, bila uvjerljivo bolja od momčadi Academije Octavio. Iako su gosti na startu poveli 5:2 domaćinu nije trebalo dugo da uhvati priključak te poravna rezultat na 8:8. Domaća momčad potom uzima stvari u svoje ruke te se polako, ali sigurno odvaja na 17:14, rezultat s kojim se odlazi na odmor.

U drugome poluvremenu Anaitasuna povećava svoje vodstvo na 21:16, a iako se gostujuća momčad ponovno približava na minimalan zaostatak (20:21) ne uspijeva osigurati i izjednačenje. S dvije uzastopne serije domaći su rukometaši potom samo potvrdili svoju pobjedu za uvjerljivih 32:23. U pobjedu svoje momčadi Božidar Nadoveza ugradio je sedam pogodaka, dok su Jose Angel Fernandez i Filip Kallman za Academiju Octavio zabili po šest golova.

Quabit Guadalajara - Fertiberia Puerto Sagunto 18:22 (8:10)

Na gostovanju kod Guadalajare momčad Puerto Sagunta upisala je svoju sedmu prvenstvenu pobjedu. Domaćin je u susret krenuo vodstvom 3:2 nakon čega gosti preokreću rezultat za svojih +2 (5:3). Zanimljivo je bilo u nastavku da bi pri rezultatu 8:8 gostujuća momčad s dva uzastopna pogotka osigurala vodstvo 10:8 s kojim se ide u svlačionice.

Susret s uistinu malenim brojem pogodaka nastavljen je s nova dva gostujuća gola za 12:8 nakon čega gostujuća prednost samo dodatno raste (17:11). Budi se tada na kratko domaća momčad (14:17) no ne zadugo stoga gostujući rukometaši kući odlaze s pobjedom s četiri pogotka razlike (22:18). Puerto Sagunto do pobjede su predvodili Iker Serrano i Sergio Valles s po pet pogodaka, dok je Sergio De la Salud u poraz svoje momčad ugradio šest golova.