MAXtv Prva liga, 26. kolo, 07.04.2013, 19:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 1500
Suci: Dalibor Mlakar, Igor Krmar i Krunoslav Ambrinac (svi Zagreb)
Inter-Zaprešić
Ante Budimir 87' (11m)
1:1(0:1) Hajduk
Franko Andrijašević 23'
Hajduk

Igor Šestak • nedjelja, 07.04.2013.

U posljednjoj utakmici 26. kola MAXtv Prve lige Inter i Hajduk podijelili su bodove. Hajduk je poveo u 23. minuti pogotkom Andrijaševića, a konačnih 1:1 postavio je Budimir u 87. minuti iz kaznenog udarca. Div iz predgrađa ostao je bez pobjede i u desetoj uzastopnoj utakmici te se sedam kola prije kraja sezone nalazi u vrlo teškoj situaciji. Pretposljednji je s četiri boda zaostatka za devetim Zadrom. Hajduk je ostao neporažen na četvrtom uzastopnom gostovanju, ali nije uspio dostići Rijeku.

Ivan Čeliković
63'
21
Haris Hajradinović
74'
7
Mirko Kramarić
84'
Rajko Magić
11
(do 77')
18
(do 64')
Mišo Krstičević

U prvoj od dvije uzastopne gostujuće utakmice Hajduk nije uspio slaviti. Uoči prve utakmice polufinala Kupa, koju će u srijedu odigrati u Koprivnici, Splićani su u Zaprešiću osvojili samo bod. Golom Franka Andrijaševića došli su do vodstva sredinom prvog dijela, ali nisu ga uspjeli sačuvati do kraja. Ante Budimir donio je izjednačenje iz kaznenog udarca tri minute prije kraja susreta.

Momčad Intera Hajduk je dočekala opterećena krizom rezultata i teškom situacijom na tablici. U svojoj trećoj utakmici na klupi Intera Rajko Magić je pokušao dovesti momčad do prve pobjede još od studenoga. Većih problema oko sastava nije imao pa se odlučio za očekivanu 4-2-3-1 formaciju s Budimirom u vrhu napada te Oršićem, Šarićem i Vujčićem iza njega. Hajduku je ova utakmica bila "zagrijavanje" za prvu utakmicu polufinala Kupa protiv Slaven Belupa pa je Mišo Krstičević malo kalkulirao sa sastavom. U njemu nije bilo Maloče i Vukovića, a najbliže suparničkim vratima igrali su Caktaš, Kouassi i Maglica.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo siromašno i u prvih 20 minuta nije bilo prilika niti udaraca. Inter je dominirao posjedom lopte, a onda je u 23. minuti Hajduk poveo iz prve prilike. Slobodni udarac s lijeve strane izveo je Caktaš, a Andrijašević ostao sam u kaznenom prostoru gostiju. Dobro je pucao glavom, no njegov prvi pokušaj obranio je Delač. Šarić nije izbio loptu, a Hajdukov veznjak ju je iz drugog pokušaja uspio ugurati u mrežu za vodstvo Splićana.

Samo dvije minute kasnije odličnu priliku za 2:0 Hajduka imao je Caktaš, ali je njegov udarac bio neprecizan. Domaći su i u nastavku prvog dijela više imali loptu, ali njihovi su napadi bili spori, a dodavanja prečesto neprecizna. Jedinu prijetnju za Blaževića kreirao je Oršić u 32. minuti udarcem s dvadesetak metara, kojeg je vratar Hajduka uz mnogo poteškoća odbio u vratnicu i sačuvao svoju mrežu.

S minimalnim vodstvom Hajduka otišlo se na odmor, a u nastavku su momčadi pokazale nešto kvalitetniju igru. U 51. minuti gostima je dalekometnim udarcem zaprijetio Pokrivač, a Blažević je uspio obraniti. Pet minuta kasnije udarac iz kuta je izveo Šarić, a Budimir odlično skočio i udarcem glavom pogodio gredu. Drugi put na utakmici Blaževića je spasio okvir gola.

Pokrivač je opasno pucao i u 57. minuti, malo preko gola, a dobru priliku za goste imao je minutu kasnije Kouassi. Obranom se istaknuo domaći vratar Delač. Nakon sata igre treneri su posegnuli za prvim izmjenama, a igra se nakon kraćeg burnog razdoblja opet primirila.

Brige za Krstičevića prvo je donijela ozljeda Oremuša u 77. minuti, a deset minuta kasnije Inter je došao do izjednačenja. Kontakt Vršajevića i Hajradinovića u šesnaestercu Hajduka sudac Mlakar je okarakterizirao kao prekršaj za najstrožu kaznu. S bijele točke pucao je Budimir, poslao Blaževića u krivu stranu i izjednačio rezultat.

U završnici utakmice domaćini su pokušali napasti i doći do sva tri boda, no rezultat se više nije mijenjao. Osvojenim bodom zadovoljni ne mogu biti niti jedni niti drugi. Inter je ostao duboko u zoni ispadanja, dok je Hajduk sada treći na tablici s dva boda zaostatka za Rijekom. Splićanima slijedi kup-utakmica protiv Slaven Belupa pa prvenstvena protiv Cibalije, dok će Inter u idućem kolu gostovati kod Dinama.

• juki08.04.2013. u 12:50
    potpuno realan rezultat, nisam od onih koji seru po sucima....može se dogoditi da pogriješiš, ali dokle više takvo suđenje bez kriterija....ono što bi moglo biti solidno oni pretvore u sranje, do kada će više u tom hnl-u biti prsjek od 50 prekršaja po utakmici....pošaljite više te suce na neki... [više na forumu]
    juki
  • Obrisan korisnik08.04.2013. u 11:39
    Više Riječana na temi o Hajduku nego Hajdukovaca. Niko vam ne brani, samo me molim vas podsjetite kad je ono Rijeka zadnji put osvojila prvenstvo? Kažete nikad? Koja šteta, suze same teku....
  • Obrisan korisnik08.04.2013. u 10:09
    E, moj Hajduče! Gledao sam puno loših utakmica Hajduka, ali ovo sinoć je bilo k a t a s t r o f a!Mišo, idi u mp3, je li ti jedina taktika da Blažević ili stoper napuca loptu "u bunar" i tako je izgubi u sekundi?Je li te sramota da protiv zadnjeg kluba na tablici imaš posjed lopte 30%? Što radiš na... [više na forumu]
  • soecc08.04.2013. u 09:35
    Vidjet ćemo gdje će RIjeka sa ovim igračima biti za koju godinu.