MAXtv Prva liga, 26. kolo, 06.04.2013, 19:00 h, Stadion HNK Cibalia, Vinkovci, gledatelja: 700
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Dražen Fejer (Bjelovar), Saša Fegeš (Nedelišće)
Cibalia
Cibalia
Tomislav Mazalović 20' (11m)
Petar Filipović 62'
2:0(1:0) Lokomotiva
Lokomotiva

Vinkovčani u prvenstvu pokazali bolje lice, prvi poraz Lokosa nakon tri utakmice

Ivana Strahija • subota, 06.04.2013.

U Vinkovcima je, zahvaljujući poboljšanju vremenskih prilika, odigran atraktivniji susret no što je bio onaj u Kupu pred četiri dana. Bolji travnjak očito je više pasao domaćima, koji su s dva pogotka upisali pobjedu i bodove važne za ostanak u društvu najboljih.

Marko Dabro
71'
7
Luka Muženjak
83'
21
Tomislav Jurić
87'
Tomislav Ivković

Svega par dana nakon Kup susreta, polufinalnog, u kojem je u Vinkovcima ubilježen remi Cibalije i Lokomotive s 1:1, i prvenstvo je spojilo ta dva kluba u 26. kolu. Na istom mjestu je ovog puta pobjednik bio izričito jasan, vinkovačka momčad dala je sve od sebe i upisala tri vrijedna boda u grčevitoj borbi za ostanak u društvu najboljih.

3. travnja je u polufinalu Kupa bolje prošla Lokomotiva, jer je osim remija ostvarila i vrijedni pogodak u gostima. Ne čudi stoga da se trener Lokosa Tomislav Ivković odlučio na navlas isti sastav i za prvenstveni susret par dana kasnije.

Miroslav Bojko pak je mijenjao početnih 11, pošto zbog akumuliranih javnih opomena pravo nastupa nije imao Mladen Bartolović, te je u igru od prve minute poslao Marka Terzića.

No, čini se da Bartolovićev izostanak nije imao upliv na performanse Cibalije, premda je 35-godišnjak itekako vrijedni član vinkovačkog kolektiva. Desetoplasirani sastav je naime s dva gola otpravio Lokose nazad na Kajzericu, nanijevši im prvi poraz nakon tri kola.

Vinkovčani su se odmah postavili dominantno i kontrolirali su situaciju na travnjaku, a do prvog pogotka stigli su u 20. minuti, i to s bijele točke. Sudac Bruno Marić bez krzmanja je dosudio najtežu kaznu protiv Lokomotive, nakon što je vratar Dominik Picak u svom kaznenom prostoru srušio Petra Mišića. Za realizaciju se pobrinuo Tomislav Mazalović, 22-godišnjem veznjaku to je osmi gol ove sezone.

Lokosi se nakon vodstva domaćina nikako ne mogu vratiti u igru, a tek su u 31. minuti imali prvu pravu priliku preko Marija Šituma, koji, premda je sve napravio sjajno do ulaska u domaći kazneni prostor, nije uspio kapitalizirati svoj trud. Šitum je međutim potaknuo svoje suigrače na veći angažman, te su do kraja poluvremena izjednačiti mogli Ivan Boras i Andrej Kramarić, no na odmor se ide s 1:0.

U nastavku utakmice Lokosi su mnogo borbeniji, ali ih lopta neće, dok domaća momčad nema taj problem. U 62. minuti trese se naime ponovno Picakova mreža, a ovog je puta strijelac Petar Filipović, kojem je pripomogao Mišić.

Nakon još jedne akcije, koja je mogla završiti pogotkom Terzića, Cibalia se posvetila obrani sebi povoljnog rezultata. Obrana Vinkovčana sjajno je odradila svoj posao, jedan je zicer Kramarića zaustavio i vratar Mladen Matković, pa po isteku 90. minute i sudačke nadoknade na semaforu i dalje stoji 2:0.

• Obrisan korisnik06.04.2013. u 22:54
    Bio sam na utakmici i po meni penal nije bio,i treba naglasit ulazak Marka Dabre '97 godiste za kojeg je zainteresirana Fiorentina i nudi 600 tisuca eura,kazu da je najbolji u svom godistu ...
  • Carobnjak06.04.2013. u 21:36