MAXtv Prva liga, 28. kolo, 19.04.2013, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 1000
Suci: Goran Gabrilo (Split), Mario Pepur (Split), Hrvoje Radić (Split)

Filip Han • petak, 19.04.2013.

Utakmica u Kranjčevićevoj bila je obilježena nekim dobrim prilikama za obje ekipe, kao i nekim uzbudljivim situacijama u posljednjih dvadesetak minuta. Gosti su došli u vodstvo u drugom poluvremenu, imali su priliku iz kaznenog udarca i povećati vodstvo, no obranom domaćeg vratara ta je prilika pretvorena u protunapad Zagreba iz kojeg je postignut izjednačujući pogodak.

Hrvoje Štrok
46'

Jakov Surać
54'
3
Ivan Anton Vasilj
79'
16
Ivan Tokić
90'
Ferdo Milin

Utakmicu je u prvim minutama pod kontrolom držao Zagreb. Do dobrih su situacija došli Bevab u trećoj minuti, a odmah nakon njega zaprijetiti je pokušao i Abdurahimi, no njihove je udarce obrana uspjela izbaciti u korner. Nakon početnog pritiska domaćih, probudio se Zadar i nešto agresivnije krenuo prema protivničkim vratima.

U 13. minuti gosti su prvi puta ozbiljnije zaprijetili preko Jerbića, no njegov je pokušaj završio udarcem iz kuta. Zadrani su se u narednim minutama neprestano nalazili u blizini Zagrebova šesnaesterca, pa je domaća obrana nekoliko puta morala intervenirati kako bi izbacila loptu dalje od svojih vrata.

Najbolju priliku prvog poluvremena imao je u 24. minuti Marcel Heister. Nakon što je prošao nekoliko protivničkih igrača i došao do kaznenog prostora uputio je udarac koji je prošao tik uz stativu. Dvije minute kasnije Zadar je još jednom došao do prilike, ovoga puta udarcem Josipa Ivančića, no dobro je reagirao vratar Livaković.

U posljednjim minutama prvog dijela igre loptu je ponovo u svojim nogama više imao Zadar, a iz jednog posjeda rodila se nova prilika za odlično raspoloženog Heistera. Ponovo je povukao po lijevoj strani ostavivši iza sebe nekoliko protivnika, ali i novi je udarac bio neprecizan pa je zatresao samo vanjski dio mreže.

Na odmor se tako otišlo bez pogodaka.

Drugo je poluvrijeme otvoreno odličnom prilikom Zagreba. Nakon jednog ubačaja s ruba peterca je pucao Šovšić, no ovog je puta dobro reagirao gostujući vratar obranivši taj udarac i spriječivši zaostatak svoje momčadi. Zagreb je odigrao sličnu akciju i u 49. minuti, ali nitko nije stigao doći do ubačaja Štigleca. Zagreb je u tim trenucima djelovao mnogo raspoloženije nego je to bio slučaj u prvom poluvremenu.

Uslijedilo je nekoliko minuta bez ozbiljnijih prilika, a zatim je stigla 62. minuta i vodstvo gostiju. Loptu je nakon nekoliko izmijenjenih dodavanja na dvadesetak metara od gola primio Antonio Mršić, uputio je udarac i pogodio pored prekratkog Livakovića.

Nakon pogotka Zadar se povukao i dopustio Zagrebu da ponovo dođe do većeg posjeda lopte. To je dovelo i do akcije u 78. minuti u kojoj je u kaznenom prostoru srušen Abdurahimi, no sudac se nije oglasio, na veliko nezadovoljstvo Zagrebovih igrača i klupe. Sedam minuta poslije te vrlo dvojbene odluke, jedanaesterac je dosuđen za Zadar, za prekršaj vrlo sličan onome nad Abdurahimijem. Kolinger je srušio Ivančića i zaradio žuti karton, a odgovornost s bijele točke preuzeo je strijelac Mršić.

Mršić je namjestio loptu i uputio udarac, ali još je jednom dobro reagirao Livaković obranivši prvo udarac s bijele točke, a zatim i drugi nakon što se lopta odbila do Mršića. Nakon te obrane domaći su povukli brzi kontranapad koji je završio pogotkom Lovre Medića što je donijelo rezultat od 1:1.

Posljednje minute utakmice bile su obilježene s još nekoliko prilika na obje strane, među kojima se ističe ona Djengouea iz sredine kaznenog prostora, no nijedan od udaraca nije bio precizan, što je rezultiralo podjelom bodova između dviju momčadi.