Zelina 0:2 Šibenik
Šibenik

Prva Petravićeva pobjeda, Šibenčani se osladili bodovima u Zelini

Ivana Jurica • nedjelja, 21.04.2013.

Treća je bila sreća za Šibenikova trenera Damira Petravića. Nakon dva remija, u trećem je susretu, neugodnom gostovanju u Zelini, upisao i prvu pobjedu na klupi Narančastih. Njegova je momčad nakon posta od šest kola stigla do važne pobjede (0:2). Trijumf su Šibenčanima u Svetom Ivanu Zelinu osigurali golovi Mira Slavice i Petra Tomića.

Zelina – Šibenik 0:2 (0:1)

Sveti Ivan Zelina, gradski stadion, gledatelja 350

Sudac: Ivan Bebek – Rijeka

Strijelci: Slavica 4', Tomić 78'

Zelina: Kranjčec, Šimek, Kotarski, Kristić, Melnjak, Gatarić, Gluhak (od 76. Kuprešak), Grgec, Kiš (od 82. Medved), Jakšinić (od 71, Krezo), Mesec. Trener: Damir Biškup.

Šibenik: Radošević, Tomić, Fuštar, Ćaleta-Car, Blaić, Marina (od 80. Mišlov), Kartelo (od 46. G. Živković), Španja, Čuljak, Jakoliš (od 74. Vuk), Slavica. Trener: Damir Petravić.

Ni činjenica da su na ovo gostovanje otputovali na sam dan utakmice, da su praktički iz autobusa, s puta, istrčali na teren, Šibenčane nije omela da dođu do pobjede, i to nakon više od mjesec i pol dana posta. Poslije tri poraza, a zatim i tri remija, Narančasti su napokon dobru igru okrunili pobjedom.

Već u petoj minuti Slavica je, na asistenciju 16-godišnjeg Jakoliša, poentirao za vodstvo svoje momčadi. U prvom su poluvremenu prilika imali i domaćini, ali Radošević je ostao nesavladiv. Bilo je prilika i na drugoj strani, zatresla se i vratnica – Jakoliš – ali promjene rezultata nije bilo.

Rezultat se nije mijenjao sve do 12 minuta prije kraja utakmice, kad je vinkovačka veza Šibenčanima donijela i novi gol, odnosno potvrdu pobjede. Čuljak je izveo korner, a Tomić glavom pogodio mrežu domaćina. Prvi je to njegov gol u šibenskom dresu, gol vrijedan potvrde pobjede.

S tri boda iz Zeline Šibenik je ponovno napravio korak prema vrhu, odnosno malo se odvojio od društva koje se bori za ostanak u drugoligaškom društvu, a u sljedećem ga kolu čeka domaći susret protiv HAŠK-a. Zelina, pak, već četiri kola ne zna za pobjedu, nova prilika je sljedeće kolo i gostovanje kod Gorice.