Hrvatski dragovoljac
Hrvatski dragovoljac 1:0 Gorica
Gorica

Ivan Dominik • subota, 20.04.2013.

U jednoj od prve dvije utakmice 24. kola Druge hrvatske nogometne lige, svojevrsni su derbi kola odigrali sastavi Hrvatskog dragovoljca i Gorice. Dvije ekipe koje bi zapravo trebale igrati Prvu ligu, ove ili iduće sezone, sastale su se u Sigetu, a naposljetku je pobjedu odnio Dragovoljac fenomenalnim škaricama džokera s klupe Marka Brtana, koji je pogodio za pobjedu Crnih u trećoj minuti sudačke nadoknade...

U petak 19. travnja 2013. godine pisala se svojevrsna povijest 2. HNL u Sigetu.

Hrvatski dragovoljac tog je petka ugostio 12. sastav Druge lige, Goricu, u svom Sigetu i protiv nje odigrao svoj susret 24. kola 2. HNL. Bila je to čvrsta i borbena utakmica, no ne previše zanimljiva tijekom svojih 90 minuta budući da nije priuštila niti jedan pogodak u tom razdoblju.

Međutim, zahvaljujući jednom igraču, džokeru s klupe Crnih, utakmica je postala dramatična te je njen epilog bio za antologiju Druge lige.

Naime, u trećoj minuti sudačke nadoknade vremena, u doslovno posljednjem napadu za vodeću momčad Druge lige, Hrvatski dragovoljac, fenomenalan je i rijetko viđen pogodak za domaćine zabio Marko Brtan.

Zadnji vezni Dragovoljca, 22-godišnji Zagrepčanin s Borongaj Lugova i izdanak nogometnih škola HAŠK-a i Dragovoljca, zahvatio je centaršut upućen s centra briljantnim škaricama i pogodio drugi kut gostujućeg vratara na opće oduševljenje publike u Sigetu.

Popularni Brčo time je donio veliko slavlje, kao i nevjericu, u Hrvatskom dragovoljcu, a budući da se u trenutku njegovih škarica igrala treća minuta sudačke nadoknade, vremena za povratak Gorice više nije bilo i stoga je Brtan svojoj ekipi osigurao i pobjedu te nova tri boda uz rezultat 1:0.

Veliko slavlje na tribinama i na travnjaku kasnije je za domaćine preseljeno i izvan njih, Dragovoljci su pobjedom još dodatno učvrstili lidersku poziciju u Drugoj ligi, ispred Rudeša i Solina, dok je Gorica ostala 12. i šokirana onim što je vidjela u svom šesnaestercu u posljednjim sekundama utakmice u Sigetu.

• Obrisan korisnik21.04.2013. u 23:05
    hahahah ponekad volim otići pogledat neku seosku, županijsku utakmicu (obićno gdje frendovi igraju) i svaka ima svoju ikonu!! legendarni su
  • rexus20.04.2013. u 12:29
    To je ovaj isti lik:http://www.youtube.com/watch?v=k3DoUe6LVfU Legendarna ikona na tribinama Dragovoljca :)Inače, vrhunski gol