HAŠK 2:1 Junak
Junak

HAŠK u Junaku napokon pronašao "žrtvu"

S Pešćenice:Mišo Gulić • nedjelja, 21.04.2013.

Porazom od HAŠK-a u Zagrebu Junak je u velikoj mjeri kompromitirao svoje izglede da se i naredne godine natječe u drugoligaškoj konkurenciji, a jedino za što se sada ima "uhvatiti" jest dosljedno provođenje licenciranja u kojem mu, uz Dugopolje, nema premca...

HAŠK - Junak 2:1

Zagreb, Pešćenica, gledatelja: 300

Suci: Fratrić (Darda), Živković (Vukovar), Đurak (Sisak)

Strijelci: 1:0 Mandac ag 31', 1:1 Mandac 61', 2:1 Ribić 66',

HAŠK: Nevistić, Ribić, Javorović, Krajček, Piršić, Škorić, Krznar, Jovanovski (od 85. Nimac), Jusufi (od 68. Majcenić), Ljubičić, Adžić (od 79. Deković).
Trener: Ratko Ninković

Junak: Runje, Matas, Medvid (od 58. Midenjak), Ljubas, Matić (od 46. Petričić), Samardžić, Šindik, Malčić, (od 70. Režić) Tadić, Mandac.
Trener: Dean Računica

Unatoč sjajnom proljetnom nizu i seriji odličnih rezultata, zakon velikih brojeva je učinio svoje i samo je bilo pitanje vremena kada će se dogoditi i jedna lošija utakmica. Sudbina je htjela da to bude baš ona od koje su Sinjani najmanje strahovali.

Prvih pola sata utakmice Junak je imao kudikamo više od igre, prvo je Mandac u drugoj minuti vrlo dobro pokušao glavom, dok je u 13. Samardžićev pokušaj iz slobodnog udarca krajnjim naporom domaći vratar odbio u korner. Nedugo potom pucao je i Medvid iz gužve, a u međuvremenu su i domaći zaprijetili preko Adžića čiji je udarac završio iznad gola.

Ipak, prva se tresla Runjina mreža. Igrala se 31. minuta kada je Ljubičić s desne strane pokušao pronaći nekog od svojih suigrača u kaznenom prostoru Junaka, a njegov centaršut Mandac je nes(p)retno glavom skrenuo u vlastitu mrežu. Mogli su Plavi do odlaska na odmor i izjednačiti, ali odlične situacije u 33. ne koriste Medvid i Matić iz gužve u petercu, baš kao ni Malčić u 43. minuti.

Junak je i drugi dio počeo dosta angažiranije, međutim, prave prilike bile su na strani HAŠK-a. U 51. Jusufi je odlično pucao s vrha kaznenog prostora, dok je sedam minuta potom isti igrač izašao oči u oči s Runjom, ali u oba navrata sinjski čuvar mreže pokazao je sjajan instinkt.

Nije dugo trebalo čekati da domaćin bude kažnjen za propušteno, a zbilo se to već u 61. minuti. Naime, Šindik je izveo prekid iskosa s desne strane, najviši u skoku bio je Mandac koji se golom za poravnanje tako iskupio za reakciju kojom je HAŠK poveo.

Jurnuli su tada Plavi po potpuni preokret, ali također i ostavili previše prostora u obrani, što je iskoristio Adžić koji se sjurio po desnoj strani, nakon čega je idealno uposlio Ribića kojem nije bilo teško zabiti za 2:1.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao, a jedini vrijedan spomena bio je udarac Šindika pored vratnice 15-ak minuta prije kraja susreta.