Matej Milanović • nedjelja, 20.10.2013.

Juventus je u osmom kolu Serie A vodio 2:0 kod Fiorentine, da bi Fiorentina potom u pet minuta zabila triput i došla do pobjede od 4:2. Juventusov prvi poraz ujedno znači da Roma sad ima pet bodova nad drugoplasiranima. U ostalim susretima valja spomenuti poraz Lazija kod Atalante, prve pobjede Sampdorije i Sassuola i odličnu Veronu, trenutno četvrtoplasiranu.

Najzanimljiviji susret nedjeljnog popodnevnog programa Serie A bio je onaj između Fiorentine i Juventusa, dva kluba koje dijeli duboki rivalitet. U 36. minuti Gonzalo Rodriguez je u šesnaestercu srušio Carlosa Teveza, a Argentinac je iskoristio priliku s bijele točke za gostujućih 1:0. Već u 40. stigla je nova kazna za Fiorentinu. Juan Cuadrado pogriješio je u izbijanju i Paul Pogba je spremno iskoristio priliku za 2:0 Juventusa.

Gosti su nastavili napadati i u nastavku i imali više prilika, međutim polovicom drugo poluvremena probudila se Fiorentina i susret je krenuo u samo deset minuta ranije potpuno neočekivanom smjeru. U 65. minuti Kwadwo Asamoah je srušio Matiasa Fernandeza, a jedanaesterac je u gol pretvorio Giuseppe Rossi, za smanjenje na 2:1 i povratak domaćih u igru.

Desetak minuta kasnije uslijedio je suludi period od pet minuta u kojem je Fiorentina preokrenula rezultat i nokautirala Juventus. U 76. minuti opet je Rossi bio u glavnoj ulozi, lijepim udarcem izvan šesnaesterca za izjednačenje na 2:2, a već dvije minute kasnije stigao je i treći zgoditak domaćih za veliki preokret. Borja Valero je odlično pronašao Joaquina, koji je pogodio za 3:2 Fiorentine. Juventus još nije ni došao k sebi, a već je stigao četvrti gol domaćih, odnosno treći Rossijev, koji je realizirao kontru za velikih 4:2.

Ovom pobjedom se Fiorentina vratila na četiri boda zaostatka za mjestima koja vode u Ligu prvaka. Juventus je, pak, doživio prvi poraz i sada uz Napoli dijeli drugo mjesto na pet bodova od stopostotne Rome, koja je sada i službeno u bijegu.

Atalanta je na svom terenu ugostila Lazio. Krajem prvog poluvremena opasniji su bili domaći i u 41. minuti poveli, udarcem iz daljine Luce Cigarinija. Početkom nastavka, u 53. minuti, izjednačio je Brayan Perea, no Atalanta je ipak uspjela doći do punog plijena. U 84. minuti domaći su iskontrirali suparnike, Cigarini je pronašao Germana Denisa, koji je zabio za konačnih 2:1. Marko Livaja je kod Atalante cijeli susret odsjedio na klupi. Ovom pobjedom je Atalanta na ljestvici prešla Lazio, koji nastavlja s neuvjerljivim nastupima u ovoj sezoni.

Parma je u Veroni loše otvorila utakmicu. U devetoj minuti je obrana zaspala prilikom kornera i Fabrizio Cacciatore je ostao potpuno sam usred šesnaesterca, te je bez većih problema ubacio loptu u mrežu za 1:0 domaćih. No, već u 19. minuti je Marco Parolo šutom iz daljine izjednačio, a samo šest minuta kasnije je asistirao Antoniu Cassanu, koji je štopao prsima i zatim pogodio za 2:1 Parme.

Odgovor Verone stigao je u nastavku. Mattia Casani je u 60. minuti faulirao Lucu Tonija i prouzročio jedanaesterac. Za 2:2 pogodio je Jorginho Frello. Pred kraj susreta prilika je bilo s obje strane, a na koncu je presudio novi penal. Marco Marchionni je srušio Jorginha Frella, koji je još jednom bio precizan s bijele točke, za završnih 3:2 Verone. Verona nastavlja s fenomenalnim nastupima u ovoj sezoni, te trenutno zauzima četvrtu poziciju, iako bi je večeras mogao preći Inter.

Ostala tri susreta bili su okršaji donjeg doma ljestvice. Sampdoria je kod Livorna u 19. minuti povela preko najstrože kazne, koju je realizirao Eder. Livorno je do kraja prvog poluvremena imao dvije ozbiljne prilike za izjednačenje, ali je Leandro Greco u 34. minuti pogodio prečku, a Paulinho je tri minute kasnije iz neposredne blizine propustio zabiti lagani pogodak.

U 58. minuti veliku priliku za 2:0 propustio je Eder, koji se našao sam pred protivničkim vratarom, da bi zatim pucao pored vratiju. Kao kazna, u 92. minuti stiglo je izjednačenje Livorna, pogotkom Luce Siligardija za 1:1. Izgledalo je da će domaći uzeti bod, međutim u 95. minuti Andra Luci je srušio Vasca Reginija i prouzročio penal. Priliku za 2:1 je iskoristio Nicola Pozzi i poklonio Sampdoriji prvu pobjedu u sezoni.

Genoa je s Chievom povela u 22. minuti golom Alberta Gilardina, a početak nastavka ponudio je nova uzbuđenja. U 47. minuti je Simone Bentivoglio izjednačio na 1:1, realiziravši kontru, da bi samo tri minute kasnije Genoa ponovno povela. Upravo je Bentivoglio pokušavao raščistiti loptu, ali je pritom pogodio Gilardina u glavu i lopta se odbila u mrežu. Kod Genoe je Šime Vrsaljko odigrao cijelu utakmicu, a kod Chieva je Manuel Pamić ušao u 70. minuti umjesto Estigarribije.

Utakmica Sassuola i Bologne bila je dvoboj dviju momčadi bez pobjede. U 12. minuti Domenico Berardi je srušen u kaznenom prostoru i iskoristio je jedanaesterac za 1:0 Sassuola. Dvije minute kasnije Alessandro Diamanti je uputio loptu malo iznad prečke, a kazna je stigla već u 17. Antonio Floro Flores je pucao, a lopta je dovoljno skrenuta da ju Gianluca Curci nije mogao stići, te je Sassuolo došao do velikih 2:0.

U 34. minuti gosti su napokon uspjeli zabiti i vratiti se u utakmicu. Jonathan Rossini je u šesnaestercu povukao Cesarea Natalija, a penal je iskoristio Diamanti za 2:1. Nakon toga je Bologna imala par prilika za izjednačenje, ali ih nije realizirala. Sassuolu je to prva povijesna pobjeda u Serie A, dok je Bologna ostala jedina momčad u ligi koja je još bez pobjede.

• Obrisan korisnik20.10.2013. u 22:34
    rebic vuce neku ozljedu vec vise od mjesec dana i igrao je nespreman u onom nesretnom debiju kao i za u-21 protiv svicarske kada je zamijenjen na poluvremenu. Kad se potpuno oporavi i spremi bit ce sigurno dobar, pokazao je da ima potencijala za igrati na ovom nivou i sigurno ce uskoro biti dobar.
  • Obrisan korisnik20.10.2013. u 21:54
    Točno tako, jaako nezgodno kad na poslu odlučiš "škicnuti" na članak ili dva.Što se članka tiče, drago mi je zbog "male" Rome da gazi pred sobom, od srca želim Tottiju naslov pred kred kraj karijere...
  • Obrisan korisnik20.10.2013. u 19:37
    eto,tolko o Juveu koji je sposoban pokoriti Europu,kao...primili 4 komada u 25 minuta
  • Obrisan korisnik20.10.2013. u 18:35
    juve je vrlo cudno poceo sezonu,pogotovo u LP...nemaju uvjerljivu igru ko prije,i u najgore vrime dode ovaj poraz,prid dvoboj s realom jer niti su odmorili igrace danas a s moguca 2 poraza protiv reala moga bi bit i upitan prolaz skupine u LP
  • Obrisan korisnik20.10.2013. u 17:54
    Livaju, Itner posudio Atalanti da tamo igra,kad on i tamo sjedi na klupi.Bojim se da ništa od njegova povratka u Inter,daj bože da uspije i opet bude prvotimac Atalante ali i to mu je zasad teško.A vidim Rebića nema ni na klupi Fiorentine!