Liga prvaka, četvrtfinale - prve utakmice, 02.04.2014, 20:45 h
3:1(1:1) Chelsea
Eden Hazard 27' (11m)
Chelsea

Josip Piršljin • srijeda, 02.04.2014.

Sve do posljednje minute utakmice na Parku prinčeva Chelsea je imao aktivan rezultat (1:2) za uzvrat, ali pogodak Pastorea sve je promijenio. PSG je slavio 3:1 i na Stamford Bridgeu će imati osjetnu prednost.

Lucas
68'
4
Yohan Cabaye
76'
27
Javier Pastore
84'
Fernando Torres
59'
8
Frank Lampard
72'

Jose Mourinho

Prva utakmica četvrtfinala Lige prvaka između PSG-a i Chelseaja nije razočarala. Na Parku prinčeva je viđeno četiri pogotka i dosta lijepih poteza, a posebno će sretni biti Parižani koji s dva gola više idu na uzvrat u London.

Počelo je kao u najluđim snovima domaćih navijača. Već u četvrtoj minuti PSG je poveo nakon što je sjajan gol postigao Lavezzi. Primio je odbijenu loptu na prsa i volejem zakucao pod gredu Čecha. To je dalo Parižanima dodatni poticaj i nakon toga je igrala samo jedna momčad na terenu - Blancova.

Englezi su se usprkos tome uspjeli "vratiti u život". U 26. minuti dosuđen im je jedanaesterac kojeg je skrivio Thiago Silva zakašnjelim startom. Pucao je Hazard, Belgijanac nije pogriješio i Chelsea je izjednačio premda nije pružio dobru igru.

Tek se pred kraj prvog poluvremena "probudila" gostujuća momčad, a posebno je upečatljiv bio nastup Hazarda. Bio je najopasniji Chelseajev igrač, a u 40. minuti se vratnica ispriječila da ne postigne i drugi gol na utakmici.

Nastavak susreta nije ponudio zanimljiv nogomet, a dosadu je razbio autogol Davida Luiza. Brazilski stoper je loše reagirao na ubačaj sa strane iz slobodnjaka, nije uspio izbiti loptu, već je zabija u vlastitu mrežu i PSG ponovno vodi.

Nedugo potom sve više se počeo uključivati Ibrahimović, no David Luiz nije dopustio da se "razmaše". Neopreznim startom ga je ozlijedio i izbacio iz igre. Ipak, i bez njega PSG je postigao treći gol i to u zadnjim sekundama. Pastore je iskoristio nepažnju u gostujućoj obrani i donio svojima konačnih 3:1.

• Obrisan korisnik03.04.2014. u 18:46
    uz sve te zvijezde i zvjezdice, chelsea igra ko skupina panjeva.. al to je mourinho, za njega nogomet nije igra..
  • Obrisan korisnik03.04.2014. u 08:11
    lip gol Pastorea, PSG ima jaku momčad, posebno napad, ali nije još gotovo
  • Obrisan korisnik03.04.2014. u 00:58
    Bili su puno bolji od Chelsea....da nije bilo onog glupog penala.....a i ovako je ovo jako dobar rezultat za uzvratnu utakmicu u Londonu. Ja misilin da PSG uz zdravog Ibru može čak i do finala....a tamo je sve moguće.
  • Obrisan korisnik02.04.2014. u 23:55
    bravo Pastore za one minijature,ali i palac dolje Cechu,zbog ovakvih golova bi mogao dogodine gledati s klupe kako Courtois brani.. inace nebi bilo zgorega kad vec stavljate ova videa da ima i prisutnosti zvuka,a ne da je mutavo,potrudite se Sportnetovci..