Branimir Korać • srijeda, 16.04.2014.

Dva zaostala susreta 26. kola engleskog Premiershipa odigrana su u srijedu navečer i oba su ponudila prilična iznenađenja. Manchester City kiksao je na Etihadu odigravši tek 2:2 s fenjerašem Sunderlandom dok je Everton na Goodisonu poražen od Crystal Palacea 3:2 i tako razveselio navijače Arsenala i Arsenea Wengera...

Nakon poraza od Liverpoola Manuel Pellegrini je samouvjereno najavio kako će Manchester City do kraja sezone odraditi posao i upisivati pobjede, ali da nije siguran da će to biti dovoljno za naslov. Međutim zapeo je već na prvoj sljedećoj prepreci, upisao je samo remi u zaostalom susretu protiv posljednjeplasiranog Sunderlanda.

Ne bi uzeo niti taj jedan bod koji će mu možda vrlo malo značiti da loše nije reagirao Vito Mannone u 88. minuti i dopustio lopti da mu pobjegne u mrežu. Manchester City je u tim trenucima očajnički napadao tražeći pogodak pod svaku cijenu, u sjajnoj poziciji našao se Samir Nasri, ali pucao je loše po sredini gola, no Mannoneu je lopta pobjegla iz ruku i lagano krenula prema mreži. "Grebao" je Mannone i rukama i nogama pokušavajući dostići loptu, ali ona je ušla uz samu stativu u gol.

Odmah zatim Nasri je još jednom bio u fantastičnoj poziciji, ali pucao je preko gola i City je uzeo samo bod.

Liverpool i Chelsea sada sve imaju u svojim rukama i naslov prvaka mogao bi odlučiti njihov dvoboj na Anfieldu. City mora dočekati kikseve obje momčadi, a osim toga bilježiti samo pobjede, no vjerojatnije je da će Liverpool ili Chelsea uzeti naslov nego City.

Sunderland je na dnu ljestvice i može žaliti za tri boda. Vodio je s 2:1, vratio se nakon ranog zaostatka zahvaljujući dva pogotka Connora Wickhama, igrača koji je u dosadašnjih 37 nastupa u Premiershipu postigao jedan jedini pogodak.

Početak utakmice bio je obećavajući za domaćina koji je već u drugoj minuti poveo pogotkom Fernandinha nakon dobre asistencije Negreda i činilo se da će to biti mirna večer za domaćina. Međutim vrlo brzo je Sunderland odgovorio, John O'Shea je nekarakteristično imao dvije velike prilike koje nije iskoristio i do odmora se rezultat nije mijenjao.

U drugom dijelu bilo je mirno do posljednjih 15 minuta kada je Wickham u razmaku od dvije minute matirao Joea Harta, a zatim Nasri donio bod domaćinu. Bod koji je City približio Liverpoolu, ali razmak je i dalje velikih šest bodova.

Dojam i odličnu situaciju u kojoj se našao pokvario je Everton koji je poražen kada se tome nije nadao. Očekivali su u Evertonu da će imati puno lakši posao na Goodisonu protiv Crystal Palacea, ali su se grdno prevarili. Palace je odnio pobjedu 3:2 i tako Evertonu zadao težak udarac u borbi za Ligu prvaka.

Sedam utakmica zaredom Everton je bilježio pobjede u Premiershipu i s maksimalnim 21 bodom uspio je izgurati Arsenal s četvrte pozicije, a kada je u tome uspio, kiksao je na svom terenu. I to je izgubio od Crystal Palacea, momčadi koja je do prošlog gostovanja ukupno u cijeloj sezoni u gostima zabila šest golova, a sada je u samo dvije gostujuće utakmice zabila isto toliko.

Nakon sat vremena domaćin je bio u šoku, Crystal Palace je vodio 2:0 golovima Puncheona i Danna, ali domaćinu je nadu vratio u 61. minuti Steven Naismith.

Everton je na sve načine pokušavao doći do poravnanja, posebno aktivan bio je Baines, ali baš u trenucima kada se činilo da se domaćin diže, Cameron Jerome podiže na 3:1. Kevin Mirallas je uspio u 86. minuti smanjiti na 3:2, u sudačkoj nadoknadi Everton je pritisnuo goste u 16 metara, ali novog pogotka nije bilo.

Ovim porazom momčad Roberta Martineza značajno je kompromitirala svoju dobru poziciju.

• Obrisan korisnik17.04.2014. u 14:54
    to ti uvijek tako biva,kad izneseš objektivno situaciju,a nekome se to ne svidja i popljuje te,evo riječi mi se obistinile već na prvoj prepreci.
  • Totalna_Pasiva17.04.2014. u 13:17
    Dugo mi jedna sezona nije bila ovako zanimljiva, otvoreno do kraja, utakmica koja na kraju prvenstva najvjerojatnije odlučuje prvaka, borba za LP, za ostanak, kiksevi većine vodećih ekipa... to je gušt pratiti.
    Totalna_Pasiva
  • johnny00817.04.2014. u 08:18
    a na ovaj post si sad dobio 25 pluseva :D a propo onog kaj smo komentirali neki dan pa si bio popljuvan kad si reko da chelsea:liverpool odlucuje prvaka ;)