Kvalifikacije, skupina D, 11.10.2014, 20:45 h
Poljska
Poljska 2:0 Njemačka
Njemačka

Branimir Korać • subota, 11.10.2014.

Poljska je u Varšavi upisala pobjedu protiv Njemačke 2:0 i ujedno po prvi put u povijesti uspjela je svladati ovog protivnika. Nijemci su puno toga promašili dok je domaćin za razliku od njih svoje prilike iskoristio...

Poljaci s razlogom večeras slave. Po prvi put u povijesti uspjeli su svladati Njemačku i to iz 19. pokušaja. Ovo je Njemačkoj prvi poraz u kvalifikacijama od listopada 2007. godine, a on se mogao izbjeći da je bilo malo više mirnoće u nogama njezinih napadača.

Puno toga su Nijemci promašili, puno toga je i raspoloženi Szczesny obranio, a gosti su i stresli gredu deset minuta prije kraja kod vodstva Poljske 1:0.

U prvom poluvremenu Njemačka je bila bolji protivnik i domaćin praktički nijednom nije zaprijetio Neueru. S druge strane nizale su se prilike, prednjačio je u promašajima Bellarabi i umjesto da na odmor ode s prednosti, Njemačka se morala zadovoljiti s 0:0.

Već na samom početku drugog poluvremena Poljska je stigla do vodstva. Piszczek je ubacio s desne strane, Manuel Neuer je nekarakteristično pogriješio i odletio u prazno, a napadač Ajaxa Arkadiusz Milik glavom je poslao loptu u praznu mrežu.

Nakon primljenog gola uslijedila je opsada poljskog gola do kraja susreta, međutim lopta nikako nije htjela u mrežu. Najbliže golu došao je Lukas Podolski u 82. minuti kada je sjajno pucao iz voleja, ali lopta je pogodila gredu.

U samoj završnici Poljaci su uspjeli iskoristiti prostor u napadu koji su Nijemci ostavili, Robert Lewandowski pronašao je Sebastiana Milu, a ovaj zabija u 88. minuti za konačnih 2:0 i veliko slavlje na stadionu u Varšavi.