Barcelona sigurna u katalonskom derbiju, Tomićev double-double

Davor Kovačević • utorak, 14.10.2014.

U zaostalom dvoboju drugog kola španjolskog košarkaškog prvenstva Barcelona je ubilježila i drugu pobjedu i to na gostovanju u obližnoj Manresi koju je svladala s 88:69.

Azijska turneja Barcelone bila je razlog što je katalonski derbi između Manrese i Barcelone bio prolongiran za utorak. Španjolski prvak za vikend se zabavio i u klupsku blagajnu donio nešto novca igrajući protiv kineskog Guangshaa te All-Star momčadi tajvanske lige, a sada je pred njima uistinu zahtjevan tjedan u kojem su odigrali prvu od tri utakmice.

Šakić stigao u Manresu

Hrvatski internacionalac Željko Šakić koji je proteklu sezonu proveo u talijanskom Montegranaru i za kojeg je bilježio nešto više od 10 poena po susretu i sedam skokova, postao je novi igrač Manrese. Pošto je tek stigao u Kataloniju, Šakić nije bio u kadru za današnju utakmicu, a Manresi će njegove kvalitetne partije biti i te kako potrebne za očuvanje prvoligaškog statusa tog kluba.

Prije euroligaškog okršaja s Bayernom i nedjeljnog ligaškog s Gran Canarijom, Barcelonu je put odveo u obližnju, 60 kilometara udaljenu Manresu u kojoj su izabranici Xavija Pascuala imali manjih problema u prvom poluvremenu, a onda su u nastavku pokazali neospornu razliku u kvaliteti.

U susret su bolje ušli gosti koji su poveli s 12:7, no već do kraja četvrtine Manresa je imala vodstvo od 26:22. Serijom 12-2 Barcelona se odvojila na 34:28, a poslije 15-minutnog predaha španjolski prvak je praktički riješio sve dvojbe oko pobjednika. U 28. minuti rezultat je glasio 63:45 u korist Barcelone, no uz tek manju prijetnju kada su stigli na 57:66, košarkaši Manrese nisu ozbiljnije ugrozili favoriziranog protivnika koji je na kraju upisao uvjerljivu pobjedu.

Marcelinho Huertas je sa 17 poena predvodio Barcelonu, a Ante Tomić je s 14 poena i 11 skokova upisao double-double učinak. Za gostujuću momčad raspoloženi su bili još i Abrines te Doellman koji su postigli 13 poena, a Mario Hezonja je dobio tek dvije minute za koje se nije uspio upisati u listu strijelaca. Kod Manrese najučinkovitiji bio Grimau sa 16 poena.

• loozer15.10.2014. u 13:57
    Slazem se sa gornjim komentarima, u nikad losijoj aba ligi, hezonja bi napravio veliku stvar za svoju karijeru. Klub tipa Cibone bi mu bio vrhunski, bio bi glavni potrosac lopti i imao sjajnu podrsku u jerelu. Di je pamet tim mladicima i njihovim roditeljima ja ne znam, ali previse ih je... [više na forumu]
    loozer
  • Pearl Jam15.10.2014. u 07:58
    kriv je i on sam što je htio ići u Barcu, a ne u neki manji klub gdje bi igrao puno više...ABA liga bi bila idealna za njegov razvoj
    Pearl Jam
  • najludji klub u gradu15.10.2014. u 00:10
    Cijele dvije minute je igrao. Strašno. Kakve katastrofalne odluke donose roditelji i menadžeri talentirane djece u godinama kad je za mladog igrača najbitnije igrati. Ovo je nažalost još jedan primjer. Dečko je toliko odskakao u svojoj generaciji da je to bilo čudesno, a na kraju će ispasti... [više na forumu]