Branimir Korać • subota, 22.08.2015.

Poslijepodnevni program u Premier ligi donio nam je niz zanimljivih susreta, a isticao se onaj u Londonu u kojem je West Ham poražen od Bournemoutha s 4:3...

Navijači Stokea s nestrpljenjem su čekali da vide na djelu Xherdana Shaqirija i dočekali su. U gostima kod Norwicha Stoke je uzeo remi, a upravo on igrao je važnu ulogu u vodstvu Stokea, odlično je asistirao Mameu Dioufu koji je zabio za vodstvo. Ipak u 28. minuti domaćin je stigao do poravnanja. Asistenciju Nathana Redmonda, Russell Martin pretvorio je u pogodak. U drugom dijelu Dorrans je bio najbliži pogotku kada je dobro gađao, ali Butland je odbio loptu u vratnicu.

Crystal Palace stigao je do tri boda pobjedom na domaćem travnjaku protiv Aston Ville. Tri boda Palaceu osigurao je debitant Bakary Sako koji je u 87. minuti zabio za pobjedu. Domaćin je poveo u 72. minuti pogotkom Scotta Danna koji je u skoku bio viši od Clarka i osigurao vodstvo svojoj momčadi. Šest minuta kasnije Aston Villa poravnava. Adama Traore u svom debiju u Premier ligi odlično je prošao desnim bokom, ubacio u sredinu gdje se lopta odbija od Papea Souarea i ulazi u mrežu. Kada se činilo da će susret završiti remijem, Sako koji je stigao iz Wolverhamptona, zabija za pobjedu.

Vatromet golova viđen je na Upton Parku, a Bilićev West Ham poražen je od Bournemoutha s 4:3. U 11. minuti Bournemouth se upisao u povijest i stigao do svojeg prvog gola u Premier ligi ikada, a za to je zaslužan Callum Wilson. Isti igrač nakon pola sata igre iskoristio je poklon Cresswella koji mu je praktički dodao loptu u zicer, a Wilson takvu šansu ne propušta.

U drugom dijelu West Ham se uspio vratiti. prvo je u 48. minuti Noble smanjio iz kaznenog udarca, a onda je Cheikhou Kouyate u 53. minuti poravnao za erupciju oduševljenja na tribinama. Međutim, nastavak nije bio dobar za Bilićevu momčad. Prvo je Pugh lijepim golom vratio goste u vodstvo, a onda je u 78. minuti Jenkinson skrivio kazneni udarac i zaradio isključenje, a Wilson povisio na 4:2. Već u sljedećem napadu Modibo Maiga smanjuje na 4:3, ali do kraja susreta domaćin ipak nije uspio doći i do četvrtog pogotka te je upisao i drugi domaći poraz nakon pobjede kod Arsenala.

Sunderland i Swansea remizirali su 1:1 u utakmici koja nije oduševila. Swansea je uzeo ono po što je došao, a uz malo više koncentracije mogao je i do tri boda. U sudačkoj nadoknadi Velšani su poveli pogotkom Bafetimbija Gomisa, ali u drugom poluvremenu Jermaine Defoe poravnao je na konačnih 1:1. Prije toga Swansea je propustio veliku priliku kada je Ayew u 51. minuti dobro pucao glavom i pogodio vratnicu.

Andrej Kramarić još jednu utakmicu odgledao je s klupe bez da je dobio barem minutu. Leicester je ugostio na svom stadionu Tottenham i odigrao 1:1 u zanimljivom susretu u kojem su oba pogotka postignuta u minuti razmaka. Prvo su gosti poveli preko Delea Allija u 81. minuti, ali odmah je uzvratio na drugoj strani Riyiad Mahrez. p>

• Obrisan korisnik23.08.2015. u 15:03
    bilić će bit prvi ove sezone u premier ligi koji će dobit otkaz, sad će zaredats 5-6poraza
  • Obrisan korisnik23.08.2015. u 13:58
    kao što nitko nije očekivao da će dobiti arsenal. s druge strane samo budala može govoriti o lakom protivniku u premiershipu. tu favoriti često puše bodove od niže rangiranih. no ajd ti objasni .... s druge strane taman i da popuši, ni prvi ni zadnji. puno renomiraniji treneri su zapeli tamo. ja... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.08.2015. u 09:16
    ova dva protivnika se trebala s lakoćom dobiti to su bili najlakši mogući protivnici,sad treba očekivati kako će dobiti čelzi ili mančester moš mislit
  • Obrisan korisnik22.08.2015. u 21:44
    west ham tri boda iz tri utakmice, nije to strašno, ali kod kuće igra je. mislim da im malo preotvorena igra ne leži. baš me zanima sljedeća u gostima pa ćemo znati više
  • Obrisan korisnik22.08.2015. u 20:50