West Bromwich Albion
West Bromwich Albion 2:3 Chelsea
Chelsea

Sportnet • nedjelja, 23.08.2015.

Nedjeljni program Premiershipa otvorili su međusobnim susretom West Bromwich Albion i Chelsea. U dramatičnoj utakmici gosti iz Londona uspjeli su ostvariti prvu pobjedu u prvenstvu rezultatom 3:2.

Nakon razočaravajućeg početka sezone u kojem je Chelsea u dvije utakmice upisao samo jedan bod, Jose Mourinho je posegnuo za pojačanjima. Na Stamford Bridge stigli su napadač Pedro, za kojeg je Mourinho izjavio da je jedan od najboljih napadača na svijetu i stoper Baba Rahman. Dok za Rahmana nije bilo mjesta ni na klupi, Pedro je započeo susret od prve minute, a pridružio mu se i povratnik na gol, Thibaut Courtois.

Prvu priliku na utakmici propustili su domaćini, nakon lijepog ubačaja s desne strane u šesnaestercu se nisu snašli James McClean i Salomon Rondon i prilika je otišla u nepovrat. Novu priliku za vodstvo imao je West Bromwich u 14. minuti kada je Nemanja Matić skrivio kazneni udarac srušivši Calluma McManamana, ali Courtois brani udarac Jamesa Morrisona s bijele točke.

West Bromwich Albion je kažnjen za propuštene prilike u 20. minuti kada Pedro nakon lijepog dodavanja s Hazardom ulazi u kazneni prostor, puca, a lopta se odbija od Olssona i završava iza leđa Myhilla.

Deset minuta kasnije vodstvo Chelseaja povećao je Diego Costa koji je iskoristio dodavanje Pedra i s pet metara nogom pospremio loptu u nebranjenu mrežu.

Iako pod stalnim pritiskom gostiju, West Bromwich uspijeva smanjiti rezultat u 35. minuti utakmice. Morrison se uspio iskupiti za promašeni kazneni udarac i nakon dodavanja Rondona postigao pogodak za 1:2.

Chelsea se ubrzo vraća na prednost od dva gola. Cesc Fabregas uputio je jednu bezazlenu loptu prema Diegu Costi koji se uspio othrvati braniču West Bromwicha i prsima proslijediti loptu do Cesara Azpilicuete koji prizemnim udarcem pogađa donji lijevi kut gola.

Početak drugog poluvremena protekao je u dosta miroljubivom nadigravanju na sredini terena, sve do 54. minute kada je John Terry isključen zbog prekršaja. West Bromwichu nije trebalo dugo da iskoristi igrača više, u 59. minuti James Morrison glavom zabija svoj drugi pogodak na utakmici i smanjuje rezultat. Do kraja utakmice WBA nije uspio ozbiljnije zaprijetiti gostima i utakmica je završila rezultatom 2:3.

U sljedećem kolu WBA odlazi u goste Stoke Cityju, a Chelsea kod kuće dočekuje Crystal Palace.