Premiership, 3. kolo, 24.08.2015, 21:00 h, Emirates Stadium
Arsenal
Arsenal
0:0(0:0) Liverpool
Liverpool

Nakon neopravdano poništenog gola, grede, vratnica, derbi Arsenala i Liverpoola završio bez pobjednika

Sportnet • ponedjeljak, 24.08.2015.

U zadnjih 12 utakmica na Emiratesu Liverpool je samo jednom odnio pobjedu i to 2011. godine rezultatom 2:0. Puni samopouzdanja nakon dvije uvodne pobjede protiv Stoke Cityja i Bournemoutha, Redsi su bili uvjereni da mogu prekinuti ovaj negativan niz. Iako je u potpunosti nadigrao Arsenal, Liverpool nije uspio postići pogodak i derbi je završio rezultatom 0:0.

Theo Walcott
73'
15
Alex Oxlade-Chamberlain
82'

Jordan Ibe
63'
46
Jordan Rossiter
76'
18
Alberto Moreno
87'
Brendan Rodgers

Prvu priliku na utakmici imali su gosti u trećoj minuti, nakon neuspjele offside zamke Christian Benteke je ušao u kazneni prostor, na povratnu loptu natrčao je Philippe Coutinho i snažnim udarcem pogodio gredu.

U osmoj minuti Aaron Ramsey zatresao je mrežu Liverpoola, ali gol je poništen zbog navodnog zaleđa. Velika pogreška pomoćnog suca.

Nakon odličnih uvodnih minuta obje momčadi su malo stale na loptu i utakmica je ušla u mirniju fazu, sve do 24. minute kada je danas vrlo raspoloženi Coutinho prekrasnom loptom pronašao Jamesa Milnera, a ovaj nakon lošeg primanja lopte nekako uspio uputiti udarac, ali ispriječio se Petr Čech, vratar Topnika. Čech ponovo spašava svoju momčad u 39. minuti kad fantastičnom reakcijom skida udarac s tri metra Christianu Bentekeu, a minutu kasnije i stopostotnu šansu Firminu.

U zadnjoj minuti prvog poluvremena još jedna sjajna prilika za Liverpool. Coutinho se po desnoj strani sjurio u kazneni prostor, lažnjakom se oslobodio svog čuvara i snažnim udarcem zatresao stativu. Na odmor se odlazi rezultatom 0:0.

Arsenal je drugo poluvrijeme otvorio puno čvršće i odlučnije, konstantno su radili pritisak na zadnju liniju Liverpoola, a taj pritisak je kulminirao u 59. minuti kada Alexis Sanchez na proigravanje Oliviera Girouda s pet metara iz kosa pogađa okvir gola. Deset minuta kasnije Simon Mignolet prekrasnom paradom skida udarac Girouda.

Iako je Arsenal bio bolji u drugom poluvremenu, ipak je Liverpool bio bliži pogotku i više zaslužio pobjedu. Nakon podjele bodova na Emiratesu, Manchester City ostao je usamljen na vrhu Premiershipa.

Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za goste iz Liverpoola.

• Obrisan korisnik25.08.2015. u 20:19
    Prvo pol.apsolutno pripalo Redsima i samo je sjajni Cheh zadržao nulu.Drugo neshvatljivo se Liverpool povukao i omogućio Arsenalu pritisak a samim tim i šanse.Nije mi jasan Rodgers sa svojim izmjenama staviti mladog dečka u takvu utakmicu a izvaditi najiskusnijeg i zamjeniti do tada jako dobrog... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.08.2015. u 15:52
    Odlicna tekma! Golmani fantasticni! Liverpool je u prvom poluvremenu otkrio sve slabosti Arsenalove obrane. Cech je imao 2 vrhunske obrane (Coutinhov udarac koji je skrenio u vratnicu i udarac Bentekea sa 5 metara koji samo dokazuje da je Cech golmanska klasa). Drugo poluvrijeme, Liverpool, umjesto... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.08.2015. u 14:01
    Gotovo sve prilike Arsenala i Liverpoola bile su rezultat tragikomičnih grešaka obrana s obe strane. Izuzetak toga je gol Arsenala, tako da ne znam po čemu je to Liverpool više zaslužio pobjedu. Igrač utakmice Coutinho, klasan igrač, svaka čast.
  • Obrisan korisnik25.08.2015. u 13:59
    giroud................................................................................................................................
  • vjesu25.08.2015. u 11:46
    Golmani najbolji to sve govori. Znam da standardni stoperi Arsenala nisu igrali ali ovi su bili kriminalno losi. Oni su Liverpoolu sami namjestili 4 cista zicera u prvom poluvremenu. Ne moze se imati takvu i ocekivati borbu za prvaka. Nist od Arsenala i ove godine...