Manchester City do domaće pobjede nakon uzbudljive sudačke nadoknade, West Ham i šestu utakmicu bez trijumfa

Niko Rukavina • subota, 12.12.2015.

Najzanimljivija utakmica današnjeg popodneva u Premiershipu odigrana je u Manchesteru između Cityja i Swanse, u kojoj su Građani došli do pobjede u 92. minuti, iako su u 90. primili izjednačujući pogodak. Crystal Palace i Watford minimalnim pobjedama skočili su visoko na tablici, a West Ham ponovno nije pobjedio.

16. kolo Premiershipa priredilo je superuzbudljivu završnicu na utakmici između Manchester Cityja i Swansea. Domaćini su došli u vodstvo u 26. minuti preko Wilfrieda Bonyja i držali su minimalnu prednost sve do 90 minute utakmice.

Jako dobra Swansea uspjela je izjednačiti u posljednjoj minuti regularnog dijela snažnim udarcem Bafetimbija Gomisa. Činilo se kako će City upisati novi kiks, da bi u 92. minuti Yaya Toure zabio sjajan pogodak za veliko slavlje Građana.

Bilićev West Ham nije uspio nadvisiti Stoke na domaćem terenu. Iako su imali više udaraca i prigoda od gostiju, nisu uspjeli probiti njihovu čvrstu obranu i momčad s Upton Parka već šest kola ne zna za pobjedu te se trenutno nalazi na 8. mjestu.

Crystal Palace nadvisio je na domaćem terenu Southampton pogotkom Yohana Cabaye u 38. minuti dvoboja. Ovom pobjedom Palace je skočio na šesto mjesto dok su Sveci na 12.

S istim minimalnim rezultatom Watford je nadvisio Sunderland na Stadionu Svjetlosti. Jedini pogodak na utakmici zabio je nigerijski napadač Odion Ighalo a Watfordu je ovo treća pobjeda u nizu te se nalaze na neočekivano visokom sedmom mjestu. Sunderland je i dalje pretposljednji.

U prvoj utakmici dana bodove su podijelili Norwich i Everton. Gosti su došli do vodstva preko Romelua Lukakua, a Norwich je izjednačio u 47. pogotkom Wesleya Hoolahana.

• Obrisan korisnik12.12.2015. u 20:53
    Vidim da je krenulo pljiuvanje na Biliću jednostavno golman Stoka je bio dobar i siguran imao je 8 obrana i to nešto govori .
  • Veni vidi vici12.12.2015. u 19:25
    kako se City sretno izvukao, primi gol u 90. za 1:1 i opet uspije zabiti drugi gol i pobijediti