Bournemouth 2:1 Manchester United
Manchester United

Branimir Korać • subota, 12.12.2015.

Bournemouth je skinuo drugi veliki skalp u samo tjedan dana. Nakon što je u Londonu šokirao Josea Mourinha i Chelsea, sada je na svom travnjaku svladao Van Gaalov Manchester United...

Slaven Bilić s West Hamom bio je koban za engleske velikane ove sezone, a u posljednje vrijeme njegovim stopama ide Eddie Howe s Bournemouthom. Novak u ligi upisao je dvije velike pobjede u kratkom roku, nosi šest bodova iz susreta protiv Chelseaja i Manchester Uniteda iako bi navijači uoči tog "bloka" bili zadovoljni da jednom ostanu neporaženi.

United je samo nastavio seriju mizernih igara, odigrao je slabu utakmicu i zasluženo je poražen od borbenijeg i konkretnijeg domaćina. Olakotna okolnost za Manchester je veliki broj ozljeda i izostanaka, ali niti to ne bi smjela biti isprika za momčad koja je slagana bez da se razmišljalo o novcu i za koju je budžet praktički neograničen.

Šok za goste uslijedio je već u drugoj minuti susreta. Junior Stanislas vrlo rano iznenadio je Davida De Geu i bacio Dean Court u trans.

Artur Boruc nije bio besposlen, u nekoliko navrata spašavao je domaćina nakon opasnih prijetnji Uniteda, a u 24. minuti nije uspio spriječiti pogodak Fellainija. Njemu je prethodila obrana pokušaja Depaya, ali Belgijac je bio brži na odbijancu i poravnao na 1:1.

Novi problemi za Van Gaala stigli su u 31. minuti kada je morao iz igre povući Lingarda zbog ozljede, a zamijenio ga je Andreas Pereira.

Na odmoru je ostalo 1:1, a u drugom dijelu već nakon deset minuta Joshua King vratio je Bournemouth u vodstvo. King je iskoristio slabu reakciju gostujuće obrane i donio novo vodstvo Cherriesima.

Do kraja susreta obje momčadi imale su prilika, ali Boruc i De Gea nisu ponovno morali po loptu u mrežu.

• Obrisan korisnik13.12.2015. u 09:38
    Biti će oni drugi Liverpool dok ne nađu pravog trenera.Sada se budu upustili u trku za Ronaldom ali ni on im ne može pomoći sa ovakvim trenerom!
  • qvestor12.12.2015. u 21:59
    dolazi na naplatu loš odabir igrača Chicarito zabija u Bayeru, DiMaria je odličan u PSG, Pogbu su pustili prerano i sad kad je Rooney ozlijeđen očekuju od klinca koji ima 19 godina da bude nositelj igre i da zabija na svakoj utakmici ovo je vjerojatno nastavak krize zbog ispadanja iz LP